Přeji pěkný, i když až moc zasněžený den.

Pláč, rodný bratr smíchu, určitě patří do lidského života. Každý jistě plakal v dětství, stejně jako v dospělosti. Ať radostí, či smutkem.

Já si vzpomínám na historku z mého dětství. Bylo mi asi 11 let, když se do našeho sousedství přistěhovala mladá rodina.

Mladá paní byla na mateřské s půlročním synkem Kájou. Rychle jsme se spřátelily a po čase mi k mé hrdosti svěřovala malého na hlídání.

Jednou v létě jsem si s kočárkem vyjela na procházku po našem městečku. Najednou z jedné boční ulice vyrazil statný pes (no, úplně jak ten Baskervilský). Pes jako tele. Začal dorážet a skákat na kočár.

Vzala jsem nohy na ramena a utíkala ze všech sil, až se hlavička malého Káji třepetala. Co čert nechtěl, na konci chodníku byl dost vysoký obrubník a já na to zapomněla. Narazila jsem do něj a malý Kája vyletěl z kočáru jak z praku. Dopadl na vozovku a samozřejmě začal srdceryvně plakat. Já taky.

Co teď?

Naštěstí bylo blízko zdravotní středisko a já s plačícím Kájou a se slzami jako hrachy na tvářích vletěla do ordinace.

Sestřička celou situaci viděla z okna, hned malého prohlédla. Nic nezjistila, ale pro jistototu zavolala sanitu (lékařka totiž už byla mimo). Taky zavolala Kájovu maminku, aby s ním jela na rentgen do nemocnice. Já zatím seděla u sestřičky a cloumal mnou pláč až hrůza.

Po hodině se sanita vrátila - všechno bylo v pořádku.

Já si tak oddechla, že jsem začala bulit nanovo, tentokrát radostí. Kájova maminka i sestřička mě uklidňovaly a já mohla jezdit s malým Kájou dál. Naštěstí kočár nebyl poškozen.

No a představte si, že jsem toho obrovského psa už nikdy nepotkala a ani nevím, komu vlastně patřil.

Den plný smíchu a málo pláče přeje

Januše

Dobré ráno Januše a ženy-in,
nevím jak u vás, ale Praha je opět také plná sněhu. Naštěstí už nepadá, jenom to všude klouže.

Januše, děkuji Vám za dnešní příspěvek na téma Pláč. Doufám, že jste po tomto zážitku na velké psy nezanevřela a maminka Káji Vám vše odpustila.

Co Vy a pláč? Pláčete, brečíte, fňukáte? Co je většinou důvodem Vašich slz? Napište nám! Nejzajímavější příspěvky odměníme - dárečky už jsou připraveny :-)!

                                                        redakce@zena-in.cz
 
Reklama