Ale možná jste novopečenou majitelkou psa či kočky a uvítala byste pár rad, jak zvíře přepravovat k jeho i vaší spokojenosti a bezpečí. Přečtěte si osobní zkušenost i doporučení policie.
Svého psa přepravuji každý týden, takže se s vámi můžu podělit o své zkušenosti. Nejprve jsem mu pořídila postroj, který se upevnil bezpečnostními pásy, ale to se ukázalo jako nevyhovující. Proč? Pes chtěl vidět z okénka, neustále se vrtěl a otáčel, takže se ve výsledku do postroje zamotal a bezmocně visel, což pro něj muselo být stresující.
Rozhodla jsem se tedy pro plachtu, která má hned několik výhod.
- Ochrání potahy auta před znečištěním, což oceníte zvláště v tomto blátivém počasí.
- Umožní psovi volný pohyb na zadních sedačkách, takže bude mít výhled a pohodlí.
- V případě kolize psa zadrží, aby setrvačností „neproletěl“ do přední části vozu.
Existuje i jiná možnost, a tou je přepravka, ale ta mi nepřijde moc praktická. Jednak zabere takřka celý zavazadlový prostor a pes na ni musí být zvyklý a naučený už od štěněte, aby ji bral jako samozřejmost a útočiště, a ne jako vězení.
Přepravka je dobrá pro kočky, které cestování těžko snáší a ve stresu můžou být v autě nebezpečné.
Čtěte také: |
---|
Klikněte na fotku a podívejte se do fotogalerie, kde najdete inspiraci
Co na to policie ČR? I když zákon v České republice přímo nenařizuje použití speciálního zádržného systému pro přepravu domácích zvířat, je nutné znát některé údaje a doporučení. Vozidlo může být pro zvíře netypické prostředí, a pak může rozptylovat řidiče a vážně ho ohrožovat. V případě dopravní nehody může napadnout nejen samotného pána, ale také další osoby, jako jsou spolucestující, svědci nehody nebo další poškození. Vystresované zvíře může také uniknout z vozidla nebo přijít samo k úrazu. V zájmu bezpečnosti je nutné dodržovat tyto zásady.
|
---|
Nový komentář
Komentáře
Vozím kočky jedině k veterináři, ale některá je potichoučku, ale kočičky nadávají celou cestu tam a celou cestu zpět. Pak tak asi dva dny jsem v nemilosti.
Náš pes husky strašně rád jezdí autem. Ale jezdí velice málo. Je na zadním sedadle a musí jej někdo držet. Protože by nejraději řídil sám.
U nás je to jednoduché, máme Zafiru, takže veliký kufr, kam je oba labradoři vejdou tak akorát:-)))
Často se zvířaty nejezdíme a nebo jen krátké vzdálenosti.Kočka je v přepravce na zemi.Pes nepředpisově se mnou na zadní sedačce.Postroj máme ,ale nedáváme.Držím ho na klíně a nebo leží vedle mě.Kdyby došlo ke kolizi,bylo by to špatné.
Nase dve psi holky vozime v kufru, Kufr mame prepazeny, takze ma kazda svou polovinu a o prepazku se muzou pohodlne zaprit. Na cestovani autem jsme je zvykaly od jejich dvou mesicu, takze jim jakakoliv vzdalenost nedela problem. Cesty vetsinou prospi, sedaji si jen v pripade, ze jde o useky s mnoha zatackami...Tim davaji ridicovi najevo, ze by mel radsi hledat rovnejsi useky i za cenu zajizdky
Ja pani psovou vozim na predni sedacce - airbag mam vypnuty. Vzdy vzorne sedi nebo lezi. Jsou to pravda jen kraticke cesty na veterinu.
Pana kocoura vozim tez na predni sedacce, vetsinou celou cestu stoji, cuci z okna a mnouka...
Ale zadne cestovani po aute bych jim netolerovala...
Dana Haklová — #7 aha, děkuji, ráno jsem to přehlídla jen letmo a nevšimla jsem si. Jo, dneska mít psa a auto, tak ta plachta by nebyla špatná.
okolinka — #8 Pro každého bude asi praktické něco jiného. Já už psa na přepravku učit nebudu. Má zadní sedadla jen pro sebe a plachta psa zadrží, protože je přichycená přes přední obě sedadla
Psa vozům v přepravce na zadním sedadle pripoutanou do bezpečnostního pasu. To se mi zda jako nejlepší řešení, pro malého psa. Musím nesouhlasit s autorkou clanku, na přepravou jsem ho naučila az ve dvou letech a nebyl problém. S plachtou je ta nevyhoda , ze psa nezadrzi v případě nehody. Možná ještě kombinace plachty a postroje do pasu. A hlavně většinou az na výjimky zabírá cele zadní sedadla.
Rikina — #1 Plachta je vidět na třetím obrázku. Upevňuje se mězi přední a zadní sedačky, takže dělá takovou "kolíbku".
máme combíka, takže je to jednoduché.. všechnu bagáž připevníme do jedné části kufru a zbytek mají pesani pro sebe.. jelikož jsou malí, mají místa dost a bagáž využívají jako pelíšky, stupínky...
vmarta — #4 tak to máme nastejno,co,Marti?
Beník v autě nemůže...třese se a zvrací
Naše fenka má bohužel tak odtažitý vztah k cestování autem,že nic z nabízeného nepřichází v úvahu.Tudíž s námi nikam nejezdí.Škoda.
Vozíme psa v přepravce, která je velká přes celý kufr a pes tam má dost místa a pohodlí.
V dobách dřevních jsme vozili středně velkého psa v kufru. Měl tam deky a polštářky, a nenamítal, naopak tam sám nastupoval, protože věděl, že se jede na vejlet. To byly doby natolik dřevní, že se nevozily děti v autosedačkách, takže ten prostor zadních sedadel byl vyhrazen jim a ta plachta (ač vůbec nevím, jak to vypadá a jak by se to tam upevnilo) by se tenkrát hodila i na ně, i když zadní sedačky neměly pásy, tažke připoutat děti nebylo k čemu a plachtu tudíž taky ne.
Ovšem se znečištěním potahů se počítalo jaksi automaticky.
Kočky a malé psy jedině do přepravky, to bych s nima vůbec nediskutovala. V dobách méně dřevních pak jsem velkého psa vozila vlakem, tam se řešily úplně jiné problémy.