Milá redakce, zdravím Vás a posílám pár postřehů z cestování s naším mazlíkem Mikym.

Ten miluje nejen jízdu autem,ale také rád cestuje " po kolejích " , tedy ve vlaku. Je s ním trošku problém v tom, že nesnáší uniformy a průvodčí je vždy tak trochu v ohrožení života. Miky navíc štěká jako vlčák, takže ten, co jej nezná, jej pokládá za kousavého vlkodlaka!

Jednou jela dcera s přítelem po dálnici v Itálii. Vezli i Mikyho v pelíšku, kterému svorně říkali kuča. Dcera měla čerstvý řidičák a její přítel jí dost neochotně půjčil " řízení". Celá šťastná projížděla nádhernou přírodní scenérii pod Alpami a zapomněla, že jede dost pomalu. Za chvíli za nimi jelo policejní  auto a naznačovalo, že mají zastavit. Policajti- muž a žena se vyptávali kam jedou a proč a hlavně je zajímalo, proč dcera jela tak pomalu. Byla tak vytřepaná, že nebyla schopna vysvětlit fakt, že se hlavně kochala a rychlost vůbec neřešila... Hlavně policistka byla dost agresivní, z auta všechny vyhnala,  oba rozebrali sedadla, prosmejčili kufr i zavazadla. Dcera i přítel brzy pochopili, že hledají drogy. Poslední, co z auta vyhodili byla Mikyho " kuča" a nakonec musel vylézt i pejsek.

fg

kl

Rozpitvali hygienické potřeby, tampóny, zubní pastu i  prádlo . Miky už začínal vrčet a držel se u nohy uniformované slečny. Když  přistál na zemi i jeho pelech, vystartoval, postavil se před policisty a štěkal jako na hony. Ti couvli, mávli rukou, protože nic nenašli , pustili je dál. Miky štěkal v autě ještě půl hodiny. Dovtípili se, že nadává italským kreténům, kteří nepochopili, že auto může jet i třicítkou bez toho, že by mělo v kufru balík drog. A tak dcera skoro dostala pokutu za pomalou jízdu a obtěžování karabiniérů  domácím mazlíčkem.... lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To byli pěkní kreténi, ti policajti. Měl je Miky kousnout! Ale vím, že i pomalá jízda je jistý druh přestupku, už mě na to také někodo upozorňoval. Simona

Milé čtenářky, jaké máte zážitky z cestování se zvířaty? Zajímavé bývají v autě kočky. Ty cestují nerady, už jsem slyšela pár pikantních historek. Vzpomínám si, jak kamarádky děda převážel v autě kozu. Ona měla vystrčenou hlavu z okýnka a kolemjedoucí auta málem bouraly. Jeden známý zase převážel na výstavu holuby a oni se mu rozlétli po autě. Horor ptáci byl proti tomu selanka. Co vy? Máte nějaký cestovatelský zážitek se zvířetem? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama