Proč je správné dávkování pracího prostředku tak důležité?
Pokud ho používáte málo, škodí to prádlu i pračce. Bílé oblečení postupně šedne, barevné ztrácí jas a sytost, skvrny se úplně nevyperou a nerozpuštěné nečistoty se do prádla zapírají. V pračce se navíc postupně usazuje vodní kámen.

Používat více pracího prostředku také není řešením. Nadměrná dávka totiž vytvoří příliš mnoho pěny, prádlo je třeba více máchat a zvyšuje se spotřeba vody. Na prádle většinou zůstávají zbytky pracího prostředku, což může vyvolat alergie a různé kožní reakce. Na tmavém oblečení mohou být zbytky pracího prostředku dokonce vidět.

Co s tím? Nechte dávkování na pračce. Moderní pračky si umí prací prostředek nadávkovat samy dle aktuální potřeby, a to na mililitr přesně – jako například pračky Bosch se systémem i-DOS. Stačí naplnit zásobník. Integrovaná čidla rozpoznají druh látky, množství prádla v bubnu i stupeň jeho znečištění. Podle toho a nastavené tvrdosti vody pračka automaticky přizpůsobí dávku pracího prostředku. Zásobník vydrží na přibližně 20 cyklů praní, po které se nemusíte vůbec o nic starat.Jednoduše vložíte prádlo do bubnu, spustíte program a můžete jít odpočívat. Pračka se postará o vynikající výsledky a ještě vám ušetří peníze. Díky automatickému dávkování pracího prostředku i-DOS™ totiž ušetříte nejen prací prostředek, ale i několik tisíc litrů vody za rok, protože pračka zbytečně nemáchá. Šetříte tak nejen svoji peněženku ale i životní prostředí.

b2.jpg

Ještě nemáte sušičku?
Díky sušičce ušetříte spoustu času, práce, místa i finančních prostředků. Už nebudete muset přemýšlet, kam umístit sušák na prádlo, aby nepřekážel, ani ztrácet čas věšením. Prádlo jednoduše přemístíte z pračky rovnou do sušičky a poté ihned uklidíte do skříně nebo si obléknete. I velké množství špinavého oblečení po dovolené zvládnete vyprat a vysušit během jediného dne. A to za každého počasí. V naprosté většině už prádlo není potřeba žehlit. Jen na jednu důležitou věc je potřeba dát pozor. Pokud se kondenzátor sušičky pravidelně nečistí, zanáší se, snižuje se účinnost sušení a rychle narůstá spotřeba. S moderními sušičkami už ale nemusíte po každém cyklu sušení odstraňovat zbytky tkanin z filtru. Sušičky s unikátním systémem AutoClean nemají filtry ve dvířkách, ale před kondenzátorem. Kondenzátor i filtr se automaticky několikrát propláchnou během sušicího cyklu a nečistoty a vlákna z oblečení se shromažďují v nádobce ve spodní části spotřebiče. Inteligentní senzory vás upozorní, až bude třeba nádobku vyčistit. Jednou za přibližně 20 cyklů ji jednoduše vyjmete a opláchnete. Spotřeba zůstává nízká a výkon perfektní.

Šetřete s těmi nejmodernějšími technologiemi

b3.jpg

Ty nejvybavenější spotřebiče nabízejí nejen různé úsporné funkce, dokážou také doporučit to nejlepší nastavení s ohledem na spotřebu, nebo si dokonce informace předávat. Díky funkci Smart Dry tak například sušička dostane od pračky detaily o praní (program, množství prádla a zbytková vlhkost) a na základě toho automaticky vybere ten nejvhodnější program sušení. Díky technologii Home Connect můžete navíc efektivně využívat alternativní zdroje. Pokud máte k dispozici energii ze solárních panelů nebo dvoutarifové sazby, můžete v aplikaci nastavit časový rámec, kdy potřebujete prádlo vyprat. Inteligentní systémy umí pohlídat množství energie, nebo i „přemýšlet dopředu“ na základě aktuální předpovědi počasí u solárních panelů, a spotřebič se automaticky spustí ve chvíli s nejefektivnějším zdrojem energie.

Aktuální akce

Pokud si do 15. prosince 2021 koupíte některý z vybraných spotřebičů Bosch

(v akci jsou vybrané pračky, kombinované pračky se sušičkou, sušičky prádla a chladničky), můžete získat část peněz zpět.

Podrobnější informace a podmínky najdete na registrační stránce akce-bosch.cz.

Další tipy, jak v domácnosti skoncovat s plýtváním, najdete na www.jsmebosch.cz
obrazek.png

Reklama