shutterstock-1561523242.jpg

Foto: Shutterstock

Doposud byly péřové kabáty a bundy tradičně spojovány s ležérním vzhledem. Někdo je nosí k džínům, někdo zase k teplákové soupravě. K tomu tenisky a jde se! Letošní sezóna ale ukazuje, že tyto kabáty můžeme nosit i k dalším kouskům.

FotodsJet.jpg

Foto: Shutterstock

Vždycky je důležité koukat se na střih. Vsaďte na střihy, které se vymykají předvídatelnosti. Zkuste oversized kousky, zkrácené anebo bez rukávů, pod které vezmete teplý svetr či mikinu. Dlouhá péřová vesta je ještě sofistikovanější. Páskem můžete zvýraznit pas, aby byla vidět vaše silueta. A hned to vypadá o něco lépe.

Ačkoliv mnoho lidí má ve skříni černé péřovky, zkuste tentokrát sáhnout po barevnějších kouscích. Hrajte si s kontrasty. Zkuste třeba k černým kalhotám a obuvi obléct svítivě oranžovou nebo světle růžovou bundu. Uděláte ze svého svršku střed pozornosti a outfit okamžitě pozvednete. Anebo bundu zkombinujte třeba se vzory či páskem v jiné barvě či materiálu.

FotoJdet-4-.jpg

Zara 1 199 Kč / Mango 1 599 Kč / Mango 1 799 Kč / Mohito 999 Kč

Hodně záleží i na struktuře. Sáhněte po kabátu či bundě se speciálními detaily, jako je například sametová textura, zlaté přezky nebo jiné kovové detaily. Vyhýbat se nemusíte ani potiskům. Díky všem těmto tipům můžete svůj oděv, který je obvykle zaškatulkován jako ležérní, povýšit na další úroveň.

Jestli je čas těžit z výhod tohoto druhu oděvu, je to právě teď. Péřová bunda či kabát jsou navíc skvělou investicí. Ochrání nás totiž každou zimu a určitě neplánují opustit naše šatníky dalších několik let.

FotdoJet-2-.jpg

Mohito 1 799 Kč / s.Oliver 3419 Kč / Stradivarius 1799 Kč / Bershka 1799 Kč

Foto: Se souhlasem Mohito, Zara, Mango, Stradivarius, s.Oliver, Bershka
Zdroje: Vogue, Diego Anciano, Acielle Styledumonde, Jonathan Daniel Pyce

Reklama