Jednou to prostě musí přijít. Ať máte doma dvojníka Bruce Willise, nebo pupkatého pantátu, prostě se po určité době dostaví ono obávané strašidlo manželských ložnic i manželských poradců – rutina, stereotyp, zevšednění… Prostě na vás přijdou „roupy“. Začne vás pálit dobré bydlo. Jednoduše vás ten, komu jste před časem slíbila věrnost až za hrob, přestane inspirovat, zajímat, vzrušovat… a zatoužíte po změně. Po ohnivém vzplanutí. Po rozvíření klidné hladiny vašeho života. Já vím, obvykle se tohle říká o chlapech, ale uznejte samy – je přece nějaká emancipace, ne?
Udělaly jsme pro vás malý miniprůzkum, jak se k této životní situaci postavily některé z žen v našem okolí. Kam byste se zařadila vy?

Koketujte se sousedem
Lucie (37) vyřešila domácí nudu tím, že navázala (zatím platonický) vztah se svým sousedem. Je pravda, že jí náhoda docela nahrála do noty, protože se s manželem nedávno přestěhovala na jedno nejmenované pražské předměstí, kde je jejím sousedem pán středního věku pracující na volné noze (tedy doma) a s celkem romantickým zaměstnáním. Je spisovatel. Ona má tedy svůj únik ze stereotypu, on zase novou múzu, a její manžel – klidnou a vyrovnanou ženu :-)

Kupte si „červenou knihovnu“
Zdenka (29) usoudila, že do románků se živými chlapy nemá dost sil, sebevědomí ani odvahy a utekla se do světa fantazie. Na knižním veletrhu posbírala veškerou pokleslou ženskou literaturu, co se dala, a teď ji po nocích a víkendech s chutí louská. Otázkou jen zůstává, jak dlouho jí tahle „papírová“ vášeň vystačí…

Chatujte na internetu
Moderní, a v poslední době velmi aktuální způsob řešení zatouchající domácí atmosféry, zvolila Dana (42). Začala chatovat na internetu, má několik virtuálních přátel, se kterými si denně píše, posílá e-maily a SMSky. Tvrdí, že neexistuje lepší způsob, jak si zvednout náladu a zahnat na ústup krizi středního věku. Jenže to docela leze do peněz…

Najděte si milence
Milence „in natura“, natvrdo a bez obalu si pořídila energická Kateřina (34), která tvrdí, že nikdy to v jejím manželství tak dokonale neklapalo, jako teď, když chodí pravidelně každé úterý a čtvrtek večer „na francouzštinu“. Její sebevědomí je na špici, fyzička v pohodě a k manželovi, se kterým se před časem už skoro rozvedla pro pocit naprosté rozdílnosti povah, má shovívavý (skoro sesterský) vztah. Ale až to rupne, to bude mela!