Ještě před zavřením služeb jsme zavítali do salonu Klaudie Eis. Pokusným objektem se stala naše kolegyně Jitka, které s věkem rty ztratily objem. O injekcích s výplní ani neuvažovala, přirozenost u ní hraje prim. Proto se rozhodla, že vyzkouší permanentní make-up, kterým rty lehce zvýrazní. Z první návštěvy byla lehce nervózní, na internetu se dočetla, že s tetováním souvisí mírná bolest. Strach nakonec brzy opadl.
uc1.jpg
Foto: Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 
uc2.jpg
Foto: Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 

Sympatická Klaudia Eis klientce v klidu nejprve vysvětila, co všechno ji bude čekat. Individuální přístup je něco, co je u takového zákroku téměř nutností, ale ne vždy se s ním setkáte. Začíná se výběrem ideální barvy, která je na domluvě, ale zkušená Klaudia Jitce nakonec podle typu obličeje poradila světlejší růžový odstín. „Na korekci dorazí klientka za měsíc a v tu chvíli můžeme přidat třeba intenzitu odstínu. Ze začátku se navíc může klientka trochu leknout, protože zhruba týden bude barva o něco tmavší. Až se rty zahojí, výsledek bude přirozený,“ vysvětluje Klaudie.
uc3.jpg
Foto: Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 

Tetování permanentního make-upu je dvoufázový proces, nejdříve se provádí aplikace a následně korekce po vyhojení – do 30 dní. Permanent je oblíbená trendy metoda současné dekorativní kosmetiky, která se nejčastěji provádí na obočí, očních linkách a rtech, nemá líčení nahradit, ale být jeho trvalou součástí. Trvalost permanentního make-upu je dána individuálně, ale můžete počítat s 12 měsíci i více.

Jitka půl hodiny před zákrokem ztichla. Ne že by ji zaskočila Klaudie svým výkladem. Před aplikací je potřeba rty lokálně potřít znecitlivujícím gelem, který se nanese a přikryje fólií. Když jsou rty znecitlivělé, jde se na věc. Na lůžku Klaudie nejprve Jitce načrtla, jak bude tvar rtů vypadat. Hned na poprvé se obě shodly, že vést linku těsně nad okrajem rtů je cesta, protože Jitka tak bude mít rty o něco větší a budou tak působit mladistvějším dojmem.
uc4.jpg
Foto: Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 

Během procesu jsme se Jitky stále ptali, jak moc ji vpichy bolí. I přes to, že nemohla mluvit, bylo jasné, že bolest lze vydržet. Zhruba v polovině poprosila pro jistotu ještě o přidání znecitlivujícího gelu. Celý zákrok trval zhruba dvacet minut. „Mou největší obavou byl strach, že po vytetování budu mít pusu jako kačer a celou od krve. Nic takového ale nevidím,“ pochvalovala si Jitka práci těsně po zákroku a je pravda, že otok byl opravdu minimální.
rt.jpg
Foto: Rty před, po zákroku a zahojení. Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 
uc5.jpg
Foto: Se souhlasem Jitky Turkové. Karolína Waberová 

Zhruba po týdnu se rty Jitce zahojily a bylo vidět, že se barva dobře uchytila. I tak dorazila po měsíci na korekturu, která už však zabrala jen pár minut. „I přes to, že jde o velmi jemnou barvu, vidím znatelný rozdíl. Především u horního rtu, který má dokreslené srdíčko a vypadá větší. Celkově jsem omládla a určitě bych do toho šla klidně znovu,“ pochvalovala si Jitka práci Klaudie Eis.
uc6.jpg
Foto: Klaudia Eis je profesionál v oboru aplikace permanentního make-upu, microbladingu, dermapigmentace a mikropigmentace s jedenáctiletou praxí. Se souhlasem Klaudie Eis. Karolína Waberová 

Permanentní make-up rtů akvarelovou technikou podtrhuje přirozenost. Rty po aplikaci vypadají, jako byste si na ně právě nanesly lesk. Rty působí jako čerstvě nalíčené 24 hodin denně.
Reklama