61261538366e0clanek.jpg
Foto: Profimedia

Vypasované džíny nebo naopak kalhoty s rozkrokem u kolen, k tomu bílé tričko či jednoduchou mikinu s kapucí a na nohou tenisky – tyto prvky charakterizovaly oblékání Harryho Stylese v době, kdy si užíval slávy jako člen One Direction. Zkrátka oblečení typické pro člena chlapecké kapely. Už v té době si ale občas zaexperimentoval – s výraznou košilí nebo oblekem s netradičním vzorem.

outfity1.jpg
Foto: Profimedia

Jak léta plynula, začal nyní sedmadvacetiletý zpěvák a příležitostný herec stále častěji experimentovat, a to za podpory věhlasných módních domů, jako je Burberry, ale hlavně jeho love brandu, jehož je od roku 2018 tváří – značky Gucci.

outfit1.jpg
Foto: Profimedia, Shutterstock

Zdá se, že v šatníku Harryho Stylese není nic zakázáno. Fanoušci i módní kritici oceňují zejména jeho schopnost bourat genderové stereotypy a rozpouštět hranice mezi tím, co bylo dosud považováno za mužskou a ženskou módu. Harryho modely křičí po zrušení tradičního obchodního rozdělení na pánskou a dámskou sekci, což koresponduje s nárůstem lidí, kteří se nepovažují ani za muže, ani za ženu. Svoji nebinaritu letos v květnu oznámil/a například zpěvačka/zpěvák Demi Lovato.  

outfit2.jpg
Foto: Profimedia

Přestože Harry Styles většinou slízne všechnu smetanu, hlavní zásluhu na tom, jak ve společnosti vypadá, má většinou jiný Harry, a sice jeho dlouholetý stylista Harry Lambert. Nicméně plusové body za odvahu v některých modelech vyjít na veřejnost náleží jednoznačně Stylesovi.

outfit3.jpg
Foto: Profimedia

Nezalekne se asi ničeho a všechno oblečení odprezentuje s hrdostí i současnou pokorou. V minulosti jsme ho mohli vidět ve zvonových kalhotách s vysokým pasem, omotaného péřovým boa, v průhledné krajkové halence, v blůze s nabíranými rukávy, s perlovou náušnicí, v botách na podpatku, v romantických šatech i s kabelkou v ruce. Se značkou Gucci a tedy i se Stylesem spolupracuje například nebinární Harris Reed, který/která podle svého oficiálního prohlášení vytváří modely, které iniciují konverzaci.

V rozhovoru pro magazín GQ Harris Reed řekl/a, co se děje s designovými kousky poté, co si je Harry Styles obleče na akci, vystoupení nebo do videoklipu. „Všechno jde do archivu kdesi v Londýně. Nemohu říct, kde se archiv nachází, ale veškeré oblečení je tam pod čtyřiadvacetihodinovým dohledem,“ řekl/a. 

Ovšem kupříkladu kobaltově modrý oblek, který si zpěvák vzal na vystoupení v roce 2019, putoval později na výstavu do muzea.

modry.jpg
Foto: Profimedia

Ještě větší pozornost na sebe ovšem zpěvák strhnul v listopadu 2020, kdy se jako první muž v historii objevil na obálce amerického Vogue. A samozřejmě jak jinak než v šatech. V modelech, které jsou obecně považované za dámské, pózoval i na dalších fotografiích, které byly součástí rozhovoru uvnitř magazínu. Ten se točil nejen kolem meditace a životního stylu, ale samozřejmě se probírala i móda.

„Když někdy vyrazím do obchodu, koukám na dámské oblečení a přijde mi prostě skvělé. Je to stejné jako se vším, jakmile si v životě nastavíte překážky, omezujete jen sami sebe. Baví mě experimentovat s oblečením. Nikdy jsem příliš nepřemýšlel nad tím, jaký to má význam. Stalo se to přirozenou součástí mé tvorby,“ objasnil Styles svůj postoj.

Zdroj: TeenVogue, Vogue, GQ, CSFD

Čtěte také: