perrlly.jpg
Foto: Shutterstock

Perly byly vždy ústředním bodem módy. Oceánský klenot má bohatou historii, která byla však po dlouhou dobu spojována pouze s aristokraty a královskou rodinou. „Symbolizovaly velké bohatství a exotické cesty,“ říká stylistka celebrit Amanda Sanders pro InStyle. Byly považovány za cenné a vzácné, dokud návrhář Paul Poiret nevytvořil umělé perly a Coco Chanel začala považovat propracovanou bižuterii za přijatelnou pro každodenní nošení.

Pokud máte rády perly, držte se jich, protože značky jako Dior, Givenchy, Chanel či Versace potvrdily, že zůstávají na výsluní i pro další sezónu. Kdysi byly vyhrazeny převážně pro sofistikované příležitosti, ale nyní se hodí na každodenní nošení a některé kousky se dají využít i ve streetstylu. Perly jsou tu po generace a budou tady stále.

Dnes přicházejí ve všech tvarech, velikostech a barvách, dobře se dají kombinovat s jinými drahokamy, kovy a materiály a ve srovnání s drahými kameny jsou i celkem dostupné. Navíc jsou na trhu i dobře vypadající falešné varianty, pokud nechcete příliš investovat.

FototcsJet.jpg
Foto: Shutterstock

I když se ve světě módy trendy střídají jako na běžícím pásu, perly jsou stálice. Jsou nadčasové, takže s nimi rozhodně nikdy nešlápnete vedle. Ať už zvolíte náhrdelník, náramek, náušnice, sponky do vlasů, čelenky nebo třeba perlovou kabelku, oživí váš outfit. Na podzim se budou perly vyjímat hezky i místo knoflíků na kabátě či šatech. Letos se navíc do módy vrací i brože. Kouskem s perlami připnutým na klopě svůj outfit pozvednete.

Perly se hodí ke kalhotám a sáčku nebo halence, stejně jako k sukni nebo šatům. Jednoduchému minimalistickému outfitu dodají šmrnc a podtrhnou vaši ženskost.

Aktuálně je na trhu rozhodně z čeho vybírat, a tak si i vy můžete konečně pořídit nějaký krásný perlový doplněk, pokud ho ještě doma nemáte. Anebo si doplňte sbírku.

632dcc598d2d3sperk.jpg
1.Ornamenti, 1390 Kč / 2. Seidenfelt, About You, 1999 Kč / 3. Zara, 1399 Kč / 4. Eppi, 2 930 Kč / 5. Mohito, 299 Kč /
6. Reserved, 199 Kč / 7. Apart, 1890 Kč / 8. Lindex, 199 Kč / 9. Ornamenti, 960 Kč /
10. Mango, 399 Kč / 11. Royal Fashion, 699 Kč / 12. H&M, 299 Kč

Zdroje: Autorka článku, InStyle, Vogue

Reklama