Podle vyprávění mých rodičů, když jsem byla malá, trpěla jsem často nočními děsy. Máma mi vyprávěla, že jsem se budila křičící a s hrůzou uprostřed noci s tím, že hoří. Dodnes si vzpomínám, jak jsem v noci chodila do postele mých rodičů, nebo alespoň na kanape do jejich pokoje…

Jednou mi z nějaké služební cesty táta dokonce dovezl prstýnek, o kterém říkal, že zahání strašidla, abych si ho v noci navlékala na prst nebo dávala pod polštář. Nevím, kdo to tehdy vymyslel, a už si ani nevzpomínám, jestli fungoval, ale pokud byl z nějakého obchodu s drahokamy, je dost dobře možné, že v prstýnku byl peridot.

peridot

Noční můry podle velké encyklopedie předpovídání budoucnosti jsou stavy plné úzkostí různého stupně, od mírných obav po paniku. Na celém snu nás prý neděsí ani tak jeho průběh jako spíše pocit, jaký v nás vyvolává. V krajních případech se můžeme probudit s fyzickými příznaky, například pocením či bušením srdce… Noční děsy jsou pak hrůzyplné pocity způsobované spánkovou poruchou, k níž dochází, když mozek přepíná z nízkofrekvenčního spánku na vysokofrekvenční, avšak tento proces nedokončí. Nejsou to vlastně sny, neboť k nim nedochází během fáze REM. Vrátím-li se k vlastním nočním děsům z doby dětství, je pravdou, že dodnes nejsem schopna spát ve stanu. Je ve mně podvědomá hrůza z toho, že mi ho někdo zapálí nad hlavou… Podobné vjemy jsem cítila třeba u sledování filmu o Indiánech - Malý velký muž. 

Ale zpět k peridotu.

peridotTento kámen se podle Cassandry Easonové ve starém Egyptě používal od roku 1580 př. n. l. Byl ceněn jako kámen slunce, jenž dokázal přinášet peníze, úspěch a lásku. Slouží jako přirozená ochrana před závistí, zlými řečmi a lidmi, kteří nás zrazují. Staří Římané peridot nosívali ve zlatých prstenech, aby měli klidný spánek!!!

Jeho účinky pocítíte, trpíte-li opakujícími se nočními můrami, v nichž se objevují zlí duchové, násilné činy nebo dokonce sexuální útoky. Peridot podle věhlasné čarodějky, zejména zasazený do zlata, vyvolává kladné reakce u jedinců, kteří by nám jinak nepomáhali. Doporučuje se nosit v případě, že musíte vyřizovat úřední záležitosti, zejména v případech finančního či právního charakteru.

Na fyzické rovině peridot údajně zvyšuje účinnost medikamentů nebo léčby. Je dobrým pomocníkem při vředech či bodnutí hmyzem, který by mohl vyvolat alergické reakce. Pomáhá při potížích astmatického charakteru, poruchách trávení, potížích se střevy, slinivkou, žlučníkem, zrakem, při gastroenteritidě, syndromu dráždivého střeva, Crohnově chorobě a potížích s prsy. Je skvělý i při opožděných porodech, dodává úlevu při otocích a výrůstcích všeho druhu.

Na psychické rovině dokáže peridot chránit před zničující žárlivostí pramenící ze zrady v předchozích vztazích a strachem, že nebudeme milováni, který se projevuje lpěním na současném vztahu. 

Z magického pohledu na peridot se dozvídáme, že je to magický kámen, zvláště hledáme-li lásku na internetu či je pro nás obtížné vyrazit mezi lidi a seznamovat se. Cassandra doporučuje: Vezměte do ruky šperk s peridotem, než se přihlásíte na seznamku, a řekněte -moudrý drahokame, doveď mě k dobré lásce a ochraň mě před těmi, kteří by mě chtěli zradit. Pak si nasaďte šperk a nechte se vést svými instinkty.

Čtěte také: