5d2d98a7450efobrazek.pngJeště jsem v naší ulici na cestě bílé pírko nikdy nenašla, ani neviděla. Chvilku jsem tak nad ním stála a říkala si, kdopak mi tě posílá? Peříčka jsou totiž od nepaměti vnímána jako univerzální symbol modlitby i prostředek, který slouží k ochraně a léčení. Pak se o slovo přihlásila racionalita, blázníš? Peříček je všude tolik… Jenomže když jsem šla za chvíli na procházku s psíkem, našla jsem na cestě další. A to už jsem si říkala, dobře, milý vesmíre, beru to jako signál, kterému je dobré se věnovat a něco se o něm dozvědět. Peříčka jsem s dětmi sbírala vždycky (když byly malé), dělali jsme si z nich mnoho domácích ozdob a i nejednu karnevalovou masku. Peříčka mi totiž vždycky dělala dobře a řekla bych, že mě i uklidňují.

5d2d9971e27a2obrazek.pngTyto kouzelné součásti křídel jsou totiž pradávné magické elementy a pro mnoho přírodních národů posvátné předměty, božské dary, s jejichž pomocí můžeme měnit směr i formu životních energií, podle mnoha mystiků i otevírat komunikační kanály mezi světem živých a mrtvých či realizovat různá přání.

Peříčka se od počátku věků používala v magii, při kouzlení a při čarodějných rituálech. Podle stránek prasklá moucha, ptáci a jejich pírka jsou prvotními symboly pro zasvěcení vzduchu a některé národy pro účely ptačích rituálů používali peří i ze zabitých ptáků. Na území Nové Guiney, kde při ptačích slavnostech umíraly více než desítky tisíc ptačích jedinců, hlavně rajek. Ve městě Goroka se ptačí slavnosti konají dodnes, ale naštěstí už k masovému vybíjení ptáků nedochází, protože většina tanečníků dědí peří z generace na generaci. Ostatně, některé kmeny světa, které žily v nejužším spojení s přírodou, věřily, že nejsilnější magickou moc mají pírka, která pták upustil dobrovolně!

5d2d9959b350eobrazek.pngExistují pradávné rituály, kdy za pomoci peříčka můžeme posílat zprávy někomu, kdo již není mezi námi. Pomocí peříčka můžeme vykonávat také rituály k přivolání štěstí či provozovat milostnou magii. Peříčko je skvělý pomocník při vykuřování a při energetické očistě.
Dávní šamani i současní esoterici ctí víru, že peříčka mají moc a sílu chránit člověka před špatnými myšlenkami a zlobou. I proto se z peříček vyrábí mnoho ochranných amuletů či známé lapače snů, které jsou v současnosti tolik oblíbené. Pokud se rozhodnete s peříčky pracovat, je podle Teda Andrewse dobré peříčko zaktivovat svým dechem, podle starého šamanského cvičení.

5d2d98cb9b197obrazek.pngJe známo, že například sibiřští šamani nosí obleky z ptačích pírek a jako magický artefakt používají hole ozdobené ptačími hlavami, znázorňují tak samotnou pouť duše.

Peříčky se zdobily i indiánské šípy a pověstné jsou i nádherné čelenky, které v sobě nesly tajné zprávy a informace, které měly svá jasná pravidla a přísné určení těch, kteří jej směli nosit.

Ptačí peří je odedávna součástí lidových oslav, ať již se jedná o kohoutí brka na čepicích našich šohajů, či svatebních oděvech některých ostrovních kultur, a jsou i národy, v nichž se ptačí pera používala jako prostředky k rituálům smrti.

Máte-li touhu se s některým z ptačích peříček potěšit či pracovat, tady máte informace.

 5d2d990e6b2caobrazek.png
Vrabčí peříčko - symbolizuje soucit a štěstí, vrabčí pírka v lidovém léčitelství sloužila jako pomocník k čištění energetických center, čaker a aury.
 
Labutí brko - symbolizuje čistotu a harmonii. Snadno nalézti je bílé labutí peříčko, ovšem k zaříkání nemocí se vedle vykuřovadla používalo peří z labuti černé. Naopak pírko labuti bílé se používalo, když bylo potřeba k tělu přilákat léčivé síly.
 
Sojčí pírko - toto krásně zbarvené peříčko jsme s dětmi našli několikrát a pokaždé jsem je pak nosila u sebe mnoho let, je to peříčko, které je z hlediska magie významné, dokáže přivolat štěstí a i z tohoto důvodu se často dávalo za klobouk. Sojčí pírko také podle starých spisů pomáhá zklidnit mysl a odstranit důsledky přehnaných reakcí.
 
Krocaní peří - je symbolem ochrany a obětování, dávní mágové a učenci jich používali při psaní kouzelnických textů, krocaní péra jim měla zajistit ochranu před špatnými silami.
 
Vraní brka - symbolizují inteligenci, magickou sílu, toto peří bylo vždy magické pro zaříkávače, za předpokladu, že je potřeba připoutat někoho či něco. Z dávných pramenů se můžeme dozvědět, že toto peří hrálo velmi významnou úlohu v prastarém magickém rituálu, který prý dokázal svolat v duchovních sférách tzv. Vyšší soud. Vrány podle staré magie umí libovolně procházet snem i realitou a s bytostí, s kterou se propojí, jsou schopny komunikovat na duševní úrovni.
 
Soví peříčka - jsou symbolem moudrosti, učení, magie, soví perka nám dokážou pomoci pochopit zdánlivě nesrozumitelné souvislosti a ochránit nás před negativními vlivy a zlem.
 
Holubí pírka - jsou symbolem klidu a míru, rituály s holubími peříčky nám pomáhají stahovat rozbouřené emoce a dávají nám sílu vyjít i z nepříjemných situací s hlavou vztyčenou.
 
Paví pera - tato výjimečná pérka jsou symbolem vyššího smyslu - tento smysl je znázorněn právě symbolikou oka ukrytého v pestrém peří. Páv podle dávného učení předává člověku moudrost, aby se učil spravedlnosti, nepodléhal pýše a vlastnímu egu, učí ho najít ve svém srdci rovnováhu. V perské kultuře představuje paví pero toho, kdo dává poznání boží.
 
Orlí peří - symbolizuje vnímavost, samostatnost, sílu, orlí peří mívali v čelenkách velcí indiánští náčelníci, kdy každé takové pérko mělo speciální význam a bylo potvrzením náčelníkových statečných a moudrých činů. Brkem orla bývaly psány i přísahy a důležité smlouvy, na znamení toho, že ten, kdo jím píše, má svobodu a moc a jeho slovo má velkou váhu.
 
Kondor - peří z kondora zřejmě asi na našem území jen tak nenajdete, leda snad v zoologických zahradách by jej vítr vyfoukl z nějaké voliéry, ale toto peří je symbolem ostražitosti a strážce tajemství, kondoří peříčka se v Andách používala při speciálních rituálech, které měly sloužit k vyvolávání Bohů…
5d2d9935b16b9obrazek.png

Reklama