Kdo si myslí, že peří patří jen do polštářů, mašlovaček a prošívaných bund, nemusí už číst dál. Toho, kdo se občas rád potěší „nepraktickou" krásou, zvu na nevšední módní přehlídku. Bude celá péřová, protože peří stále provokuje a nepřestává návrháře fascinovat.

A vůbec se nedivím. Peří je krásné, má nádhernou strukturu, úžasnou architekturu, skvělý pohyb a ničím se nedá nahradit.


Peří prostě zbožňuji. Ve všech podobách, tvarech i barvách. Může nadýchaně poletovat v třásních, být hladké a lesklé jak rybí šupiny, může se varovně třepotat jako kohoutí chocholy prvorepublikových strážníků, ale také být ostré jako nůž nebo se pyšně tyčit jako vějíř tetřeva.

 

 Škoda, že jeho slavná éra je už dávno pryč a my si ho stále častěji spojujeme už jen s lehkou divadelní múzou. Ať už má podobu opelichaného boa barových zpěvaček nebo zprofanované rekvizity v travestie show. V tom lepším případě zůstalo ozdobou secesních klobouků operetních div a v tom nejlepším se natřásá v kaskádách bohatých chvostů kankánových tanečnic.


Peří má v sobě nostalgii a smutek zašlých časů. Peří může oslovit leda romantické blázny, co se v těch starých zašlých časech rádi hrabou. A já se mezi ně klidně hlásím a jsem ráda, když i v novodobé módě najde peří občas své místo.Jak se vám líbí peří?
Vybrala byste si některé šaty z naší" přehlídky?
Máte doma něco péřového?
Nebo máte na peří alergii?

Reklama