• Kávová sedlina pro oslnivý lesk

Přestože je klasická turecká káva již na ústupu, a moc lidí si ji doma nedělá, kávovou sedlinu najdete v každém klasickém kávovaru. Tu poté stačí smíchat s vodou a jemně vmasírovat na pokožku hlavy. Nebojte se zrníček, dostatečně silný proud je vymyje. Kávová sedlina navíc vlasy sama o sobě umyje, není třeba tedy poté znovu umývat šamponem. Pro regeneraci však můžete přidat vejce a med, vlasy budou jako znovuzrozené. V tom případě ovšem oplachujte pouze vlažnou vodou, abyste si na hlavě omylem rovnou neudělali k snídani míchaná vejce.

  • Kokosový olej pro rozlétané vlasy

Trápí vás rozlétané a neposlušné vlasy, nezabývejte se mytím a následným foukáním. Jednoduše si do dlaní vetřete trochu kokosového oleje a vlasy několikrát mezi dlaněmi promněte. Dodáte jim tak požadovaný tvar, a navíc budou božsky vonět.

5b6046de879fcobrazek.jpg

  • Pětiminutové masky na vlasy

Hydratující a vyživující masky na vlasy jsou v dnešní době již součástí pravidelného kosmetického rituály každé ženy.Masky na vlasy bychom měli používat alespoň dvakrát týdně na konečky a délky vlasů, nikoli na pokožku hlavy,“ říká vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle Renáta Gacková. Podle ní lze jejich pravidelným používáním výrazně omezit mechanické poškození vlasů a předcházet třepení konečků.

  • DIY suchý šampon pro královský objem

Dokonalého objemu lze sice dosáhnout správně zvoleným šamponem a úpravou vlasů, pokud vás však tíží čas, skvělým pomocníkem je i suchý šampon, který si během chvilky umícháte z ingrediencí, které máte doma. Pro blondýnky doporučujeme používat kukuřičný škrob nebo prášek pro přípravu vanilkového pudingu. Pro tmavovlásky doporučujeme přimíchat kakao. Směs poté jen aplikujte kosmetickým štětcem na pokožku hlavy, vlasy rozčešte, následně vytřete přebytky suchého šamponu ručníkem a znovu rozčešte. Nejen, že budete mít vlasy dvakrát tak objemnější, ale zároveň tím prodloužíte dobu mytí klidně i o tři dny.

  • Pravidelné kartáčování vlasů

Vlasy bychom měli česat denně, a to nejen kvůli estetice, ale také pro jejich zdraví a pro ochranu našeho odpadu. Správně zvolený kartáč navíc dokáže roznášet vlasové sérum po celé jejich délce, a tím vytváří přirozenou ochranu. Při koupi kartáče se zaměřte spíše na přírodní materiály, mezi ten nejúčinnější patří kartáč z kančích štětin.

Uložit