Podprsenka by měla být tím nejdůležitějším kusem celého sportovního outfitu. Bez debat. A je jedno, jestli se zrovna chystáte na výlet rychlou chůzí, jógu, skákání nebo trénujete na maraton. Je nesmírně potřebné uvědomit si, že při sportu mohou prsa nesmírně trpět. Pokud jim nedáte dokonalou ochranu – kvalitní podprsenku – může dojít během aktivity k bolestivým pocitům, ale hlavně k poklesu poprsí, ztrátě elasticity vnitřních vazivových pruhů a nevratným následkům. A to se týká jak dospělé ženy, tak dospívajících dívek, u nichž se ňadra teprve vyvíjejí.
Výběr vhodné podprsenky závisí na aktivitě, které se hodláte věnovat. Různé sporty vyžadují různou úroveň opory.

Jak vybrat vhodnou sportovní podprsenku?

Při nákupu sportovní podprsenky je třeba zohlednit hned několik faktorů.
„Podprsenky s mírnou podporou jsou vhodné pro sporty jako například rychlá chůze, golf, jóga, tai-chi, běžné posilování a pilates. Podprsenky mohou být bezešvé a mít speciální střihy s tvarovanými švy a košíčky. Sportovní podprsenky se středním stupněm opory můžete bez obav nosit i při sportech, které jsou náročnější na pohyb jako například cyklistika, in-line brusle, jogging, lyžování, spinning a podobně. Sportovní podprsenky s vysokou podporou využijete například při aerobicu, zumbě, tenisu, squashy, běhu, basketbalu, jumpingu nebo volejbalu. Tyto sportovní podprsenky jsou skutečně velmi kvalitní a plní všechny nároky, které jen můžete na sportovní podprsenku mít,“ radí zástupce značky Odlo Marek Novotný.

  • Perfektní podprsenka na sport by měla pevně podepřít prsa a rozložit jejich hmotnost mezi ramena a záda.
  • Podprsenka by vám měla zaručit 100% komfort. Nesmí vás škrtit, nesmíte se v ní dusit ani cítít, že vás někde škrábe. Stejně tak by se vaše prsa neměly ani hnout a během sportu by se neměla pohybovat.
  • Myslete na materiál. Ten by, podobně jako tomu je u většiny sportovního oblečení, měl být funkční. Krajky nebo aplikace nejsou v tomto případě opravdu žádoucí. Jinými slovy, podprsenka by měla dýchat, odvádět pot apod.
  • Podprsenku nekupujte od oka, ale vždy si ji vyzkoušejte. Do kabinky si klidně vezměte více typů určené pro tu danou zátěž a více velikostí.
  • Sportovní podprsenky se často dělí na kompresní, které se vyrábějí ve velikostech S, M, L a prsa doslova připlácnou na hrudník a ty jsou vhodné pro menší prsa. Ženy s větším poprsím by se měly zaměřit na tzv. nekompresní podprsenky, jež mají běžné číslování, na které jsme zvyklé, a mají košíčky. V obou případech je vhodné, když jsou podprsenky mírně vyztužené.
  • Během zkoušení se jen neprohlížejte v zrcadle, ale klidně si poskočte, běhejte na místě nebo si udělejte několik předklonů. Tak zjistíte, zdali opravdu vše drží na svém místě.
  • Ramínka podprsenky by měla být spíše širší, vhodné je, aby měla možnost případného nastavení.


Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Reklama