dermacolNejvětší chyby děláme při odlíčení pleti. Chcete-li, aby vaše pleť vypadala krásně a dobře fungovala, věnujte jí dostatečnou péči zvláště při odlíčení. I když nepoužíváte make-up, nezapomínejte, že během celého dne se na vaší pleti usazuje prach, nečistoty a pleť se mastí. Díky odlíčení zabráníte zanášení pórů a vzniku nežádoucích pupínků. Jarmila Zedníková z Dermacol studia vám poradí, jak pleť jednoduše a účinně odlíčit.

Ideální postup odlíčení:

Pleť čistěte dvakrát denně. Ráno, jelikož během noci se pleť mastí a ulpívá na ní prach, a večer, kdy po celém dni potřebuje důkladnou očistu, aby se zbavila make-upu a všech nečistot.

1. Pleťové mléko
Prvním krokem při odlíčení by mělo být jemné pleťové mléko. Jeho hlavním úkolem je rozpustit make-up a nečistoty. Malé množství odličovacího mléka naneste krouživými pohyby na celý obličej mimo očních partií a poté jej setřete čistými suchými vatovými tamponky směrem od středu obličeje ven. Raději použijte několik tamponků, abyste pleť vyčistila důkladně. Mléko můžete také nanést přímo na tamponky a jemnými pohyby zbavit pleť největších nečistot.

2. Pleťová voda
Zbytky pleťového mléka a nečistot dočistěte pleťovou vodou nebo tonikem. Pleťová voda nebo-li tonikum zbaví pleť zbytků mléka na odlíčení, pleť zklidní a tonizuje. Navlhčete jím čisté vatové tamponky a dočistěte celou tvář. Vyhněte se očím.

3. Odličovač očí
Pokožka kolem očí je velmi jemná a oči jsou často citlivé. Zabraňte jejich podráždění, a raději zvolte přípravek určený pro odlíčení očí např. neparfémovaný Dermacol Sensitive Eye Make-up Remover. Naneste jej na dva tamponky, ty jemně přiložte k víčkům a nechte odličovač působit několik vteřin. Poté je jemně stáhněte směrem ven. Rozhodně se vyhněte silnému tlaku, který nepřiměřeně vytahuje pokožku kolem očí, což by se vám za pár let vymstilo větším počtem vrásek. Řasenku odlíčíte tak, že tamponek lehce stáhnete od kořínků řas směrem dolů. Tím zabráníte i nechtěnému polámání řas. Pokud používáte voděodolnou řasenku zvolte dvoufázový oční odličovač na olejové bázi, který dokáže snadno rozpustit voděodolné líčení, aniž byste musela vyvíjet příliš silný tlak, kterým zbytečně namáháte pokožku očního okolí i řasy.

Tip Jarmily Zedníkové: Po důkladném odlíčení si můžete obličej opláchnout vlažnou vodou. Vyhněte se však mýdlu, které pleť vysušuje a dráždí.

dermacol

Druhy odličovacích přípravků:

  • Pleťové mycí gely a mýdla

Mycí gely na obličej bývají šetrné, aby nedráždily jemnou pokožku. Jsou vhodné pro mladou pleť, ale i k rychlému odlíčení, protože často v sobě spojují účinky mléka a tonika. Mohou být i ve formě „gommage“ s obsahem jemných granulek, které šetrně čistí pleť do hloubky, ale nepoškozují ji. Mycí gely můžete nanášet jednoduše prsty a smýt čistou vodou nebo použít mycí houbu. Nikdy však příliš netlačte, raději gel napěňte jemnými krouživými pohyby po tváři.

Tip Jarmily Zedníkové:
Čistící gel Dermacol Gommage Cleanser (105 Kč) s jemnými mikroperličkami čistí pleť do hloubky, odstraňuje odumřelé buňky a vyhlazuje. Speciální jemné mikroperličky mají schopnost tzv. gumování (gommage), tj. nabalování odumřelých kožních buněk na svůj povrch. Je vhodný ke každodennímu používání jak pro normální pleť, tak i problematickou se sklony k akné, kterou dokáže vyčistit do hloubky.

  • Pleťová mléka

Je mnoho druhů pleťových mlék. I Když máte ráda voňavé kosmetické přípravky, v tomto případě raději sáhněte po neparfemovaném nebo takovém mléku, které obsahuje jen jemné nealergenní parfemace.

Tip Jarmily Zedníkové:
Hypoalergenní
odličovací pleťové mléko Dermacol Cleansing Face Milk (99 Kč) dokonale odstraňuje nečistoty, make-up a odumřelé kožní buňky. Obsahuje 2 hlavní složky vitamín E a D-Panthenol, které výrazně zklidňují, hydratují pokožku a mají protizánětlivé účinky.

  • Pleťové vody a tonika

Pleťové vody a tonika by měly pleť osvěžit a sjednotit její tonus.

Tip Jarmily Zedníkové:
Hypoalergenní
osvěžující pleťové tonikum Dermacol Cleansing Face Tonic (99 Kč) je ideálním řešením pro dočištění make-upu, nečistot a odumřelých kožních buněk v druhé fázi odličování.
Kromě D-Panthenolu a vitaminu E obsahuje i extrakt z okurky, který má tonizační a čistící účinek.

  • Micelární roztoky

Moderní doba nám přinesla i kosmetické výdobytky v podobě micelárních roztoků. Slouží jako tzv. 2v1, tedy mléko i tonikum. Je to jemná odličovací a čistící pleťová voda vhodná pro každodenní péči. Účinně odstraňuje make-up, i voděodolný, a nečistoty, které se během dne usazují na pleti. Je vhodný pro odlíčení obličeje, očí, krku i dekoltu. Má tonizační účinky a dodává pleti svěží a jemný vzhled.

Tip Jarmily Zedníkové:
Jemný micelární roztok Dermacol Perfect Cleanser 2in1 (99 Kč) je vhodný pro každodenní péči o mladou pleť. Obsahuje extrakt z okurky a mořské řasy, který pleť chrání a hydratuje.

  • Odličovače očí

Oční okolí je jemnější než pokožka obličeje. Oči jsou také citlivější a myslete i na své řasy, které se nesprávným odličováním lámou. Vždy na obalu hledejte, jestli je přípravek „ofthalmologicky testován“, díky tomu máte záruku, že oči nebudou podrážděné. Pokud nosíte kontaktní čočky nebo máte velmi citlivé oči, volte raději neparfemované přípravky přímo určené pro velmi citlivé oči.

Tip Jarmily Zedníkové:
Neparfémovaný odličovač Dermacol Sensitive Eye Make-up Remover (119 Kč) je speciálně určen pro odličování citlivých očních partií. Obsahuje zklidňující výtažek z chrpy, D-Panthenol a výtažky z oliv pro dokonalou výživu a hydrataci jemné pokožky kolem očí.

  • Dvoufázové odličovače nebo odličovače na bázi oleje

Voděodolná kosmetika dokáže skutečně odolávat i běžným odličovacím přípravkům. I tak je třeba ji šetrně odstranit, proto v tomto případě volte přípravky speciálně určené pro voděodolnou kosmetiku. Jsou to zpravidla dvousložkové odličovače, přičemž jedna ze složek bývá olejová, která dokáže voděodolná líčidla rozpouštět.

Tip Jarmily Zedníkové:
Jemný neparfémovaný dvoufázový odličovač Dermacol Gentle Eye Make-up Remover (129 Kč) je vhodný i na voděodolný make-up a je speciálně určen pro odličování očních partií. Výtažky z růže a zeleného čaje mají protizánětlivé, uklidňující a tonizační účinky. Odličovač dokonale odstraní řasenku i tekuté oční linky.