kateeefg.jpg
Foto: Profimedia

Královská rodina se 13. března zúčastnila oslav Dne Commonwealthu. V rámci něj se také její členové zúčastnili bohoslužby. Princezna Kate k této příležitosti oblékla dvoudílný peplum komplet od Erdema z kolekce Pre-Fall 2023 v tmavě modré barvě s bílým květinovým potiskem. Sako dokonale ladilo se sukní v každém detailu a společně vytvářely perfektní siluetu.

Princezna z Walesu je dlouholetou fanynkou značky Erdem. Poprvé měla na sobě její kousky na oficiální návštěvě v Kanadě v roce 2011. Jde o špičkovou značku, která se vyznačuje romantickou a ženskou estetikou a elegantními siluetami. Také jsou pro ni charakteristické květinové potisky.

Také jsme psali: Nejoblíbenější kabelky princezny Kate. Jednu značku nosila často i Diana

Kostýmek Kate doplnila kloboukem v námořnické modré s mašlí na boku a kabelkou ve stejné barvě. Na uších pak měla zářivé safírové náušnice s diamanty po princezně Dianě. Ta je měla například na akci Met Gala v roce 1996. Na saku měla Kate připnutou brož, která je údajně darem od krále Charlese.

Klenot obsahuje „peří prince z Walesu“, tedy heraldický odznak se třemi pštrosími pery a korunku umístěnou na stuze, obklopený kruhem z diamantů a smaragdů. Brož lze nosit se smaragdovou kapkou ve spodní části, nebo bez ní. Kate ji při této příležitosti neměla, ale nechala si ji na broži během loňské návštěvy Jižní Afriky.

Čtěte také: Krabí sandály, boty, které se vrací do módy a v létě by neměly chybět ve vašem botníku

FotoJetdg.jpg
Foto: Profimedia

Peplum styl

Peplum styl je tady už od nepaměti. Ve světě ženské módy byl populární zejména ve 40. a 80. letech minulého století, kdy bylo jeho účelem zdůrazňovat ženské boky. V tomto stylu se většinou nosily krátké kabátky. Střih perfektně zvýrazňuje ženské křivky, jelikož postavu hezky tvaruje do přesýpacích hodin. Volán, který začíná v pase, navíc také hezky schová bříško. Střih však není vhodný pro každý typ postavy. Například se nehodí pro postavu ve tvaru jablka. Výraznější křivky totiž peplum může ještě více zvýraznit a přidat jim na objemů.

FotoJetsdf-2-.jpg
Foto: Profimedia

Peplum v současné módě

Naposledy byl peplum styl na vzestupu v roce 2010 a mohli jsme ho vidět všude kolem. Poslední dobou můžeme vidět celebrity, které se v tomto střihu postupně objevují. Herečka Florence Pugh se například v rudých šatech s volánem v pase zúčastnila předávání cen London Critics' Film Awards. Šlo o kousek od Roberta Wuna. Minulý rok si zase Nicole Kidman oblékla na Oscary světle modré šaty Amarni Privé, které taktéž obsahovaly peplum detail. Ačkoliv je návrat peplum stylu pomalý, přibývají důkazy, že se stává trendem roku 2023.

Peplum oblékla také Eva Pavlová

Ještě před tím, než se 13. března tohoto roku v peplum kompletu objevila princezna Kate, mohli jsme jej vidět také o týden dříve během inaugurace prezidenta Petra Pavla na jeho manželce Evě. Ta zvolila fuchsiový komplet z dílny návrhářky Štěpánky Pivcové. Podle jejích slov byl inspirací inauguračního outfitu Evy Pavlové dokonce i květ fuchsie, nejen jeho barva.

Zdroje: Autorka článku, Refinery29, Instagram/Štěpánka Pivcová, Instagram/theMAYstudio, Harpers Bazaar