Spolupráce s Českou federací potravinových bank (ČFPB) není pro PENNY žádnou novinkou, začala už v roce 2017. Kromě pravidelných dodávek potravin vznikla o rok později i mnohem větší společná vize v podobě Logistického centra ČFPB, jehož vznik a provoz PENNY zafinancovalo v plné výši částkou v hodnotě více než 11 miliónů korun v průběhu pěti let. „V průběhu času se ukázalo, jak byla myšlenka centrálního skladu zásadní. Ukázalo se to mimo jiné v době pandemie, kdy například na počátku roku 2021 prošly skladem nejen obvyklé dodávky potravin a drogistického zboží, ale i miliony roušek, respirátorů a množství dezinfekčních prostředků,“ přibližuje další důležitou funkci logistického centra Jens Krieger, generální ředitel PENNY.

220210-PENNYHezky-cesky-bez-plytvani.jpg

PENNY bojuje proti plýtvání potravin, a proto v loňském roce vznikl další projekt s názvem HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ. „Jsme hrdí na to, že jsme připravili projekt, který nejenže bojuje proti plýtvání, ale současně pomáhá lidem. Jakákoliv poskytnutá pomoc by bez zajištění cesty až k těm, kteří ji potřebují, byla k ničemu, proto chceme být těmi, kteří budou pomáhat nejen hmotně, ale i v této oblasti,“ dodal Jens Krieger při představení nové podoby dodávek potravinových bank, které budou rozvážet pomoc po celé republice. V rámci tohoto představení předal Jens Krieger ČFPB šek v hodnotě na dalších takřka 700 000 korun, který PENNY věnovalo z výtěžku prodeje zimního čísla časopisu S PENNY U STOLU.  „PENNY je naším dlouhodobým partnerem. V roce 2020 nám poskytlo mimo obvyklou pomoc a příspěvky i mimořádné dary v celkové výši 6,5 milionu korun. A protože jsme společně vnímali, že je zapotřebí dále rozvíjet síť potravinových bank a distribuci pomoci, začali jsme připravovat společný projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ,“ popisuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

220210-PENNYHezky-cesky-bez-plytvani-Jens-Krieger-Veronika-Lachova.jpg

PENNY tak v roce 2021 věnovalo při zahájení projektu na pořízení a vybavení nového logistického a distribučního centra v Dubči u Prahy 4 000 000 korun. V dalších dvou letech pak celý projekt podpoří minimálně stejnou částkou, a celkem tak na rozvoj distribuční sítě věnuje 8 000 000 korun. Potřebným, mezi něž patří zejména senioři, samoživitelé, maminky s dětmi a sociálně slabší občané, pak v průběhu roku 2021 PENNY věnovalo, včetně mimořádných darů, celkem 111 785 kilogramů potravin a drogistického zboží. „Díky PENNY budeme moci v první polovině roku začít distribuovat pomoc z našeho nového moderního logistického centra, jehož součástí budou i dvě regionální potravinové banky. Jsme vděční všem, kteří nás podporují a dodávají nám potraviny a drogistické zboží, v případě PENNY je to ale neocenitelná pomoc na zcela jiné úrovni. Naše partnerská spolupráce se jako příklad pro ostatní země objevila i ve Výroční zprávě Evropské federace potravinových bank,“ dodává Veronika Láchová.

I vy se můžete přidat a připojit k pomoci potřebným v tradičních Sbírkách potravin, které se letos uskuteční v sobotu 23. dubna a sobotu 19. listopadu. PENNY bude tradičním partnerem obou akcí.

61bb0928b8968obrazek.png