Uvědomujeme si, že lidé na Ukrajině potřebují naši pomoc, a to ihned. Proto jsme se rozhodli společně odeslat lidem v konfliktem zasažených oblastech potraviny a drogistické zboží. Pomoc bude naložena do vlaku společnosti RegioJet. Její distribuce je zaštítěna pobočkou Člověka v tísni na ukrajinském území a je směřována přímo do Kyjeva. Domluvili jsme se na společné pomoci, neboť v takové situaci je třeba spojit síly a naše pomoc tím nekončí,“ říká Jens Krieger, generální ředitel PENNY ČR.

Okamžitá potravinová pomoc je absolutní samozřejmostí a nebude jedinou, kterou za společnost BILLA organizujeme. Již nyní připravujeme další aktivity, které mají pomoci lidem v nouzi, ať už těm, kteří přijdou nalézt útočiště do České republiky nebo potřebují pomoc přímo v zasažených oblastech,“ dodává Dariusz Tomasz Bator, generální ředitel BILLA ČR.

Obě společnosti PENNY a BILLA vypravily ze svých centrálních skladů dnes odpoledne kamióny na nakládku vlaku v Praze s pomocí, která bude obsahovat zejména těstoviny, rýži, mouku, kroupy, masové, rybí nebo zeleninové konzervy, hotová jídla, ale například i cereální tyčinky, instantní kaše nebo müsli.  

pennyclanek.jpg