Dříve tam byla zaplivaná pasáž a kino Sevastopol, teď se to tam blyští novotou a luxusem, sídlí tam redakce nejčtenějšího českého deníku a koncem minulého týdne tudy kráčela móda. Ne, nejedná se o žádnou abstraktní frázi – v pasáži Broadway v Praze Na Poříčí totiž ve čtvrtek probíhala módní přehlídka, na níž se představilo všech šest butiků, které zde sídlí.
Jako příjemná ozvěna léta působila kolekce italské značky Cesare Catini. Z barev převažovala zelená a fialová ve všech odstínech, nechyběla ani tradiční černá a mezi vzory jednoznačně vládly romantické květiny. Kalhoty byly buď pořádně do zvonu, nebo v délce „velká voda“, tedy asi do půli lýtek.
Italský vkus a elegance vyzařovaly i z modelů, jež nechal butik Carlo Colluci speciálně pro tuto přehlídku přivézt do Prahy. Tady můžeme spíš hovořit o lákavém příslibu podzimu, protože na molu se objevily i bundy, pláště a pulovery. Pánské módě vládne šedá, ale neznamená to, že by to byla nuda. Šedé bundy, kalhoty, obleky i svetry působí elegantně a nenuceně, kalhoty jsou opět úzké a bundy i saka zdůrazňují ramena. A hlavně platí, že elegance může být i pohodlná. Modely pro dámy nabízely rafinované sexy poloprůsvitné svetříky, něžné „chlupaté“ a žinylkové pulovery a dlouhé sukně. Z barev kromě šedé a černé hrály hlavní roli zelená a červená. A zatímco sukně se prodlužují, kozačky se zkracují – módní jsou ty, co sahají maximálně 20 cm nad kotník.
Pohodlnou pánskou módu pro sport a volný čas „made in USA“ předvedl butik Burlington. Ať už se, pánové, chystáte na golf, na dostihy nebo na nedělní vycházku podzimní přírodou, určitě oceníte měkkost a kvalitu puloverů s geometrickými vzory, příjemné roláky nebo světlé kalhoty volného střihu. K nim se nosí zásadně kožené boty a pásky, celkový vzhled dobře doplní sportovní vůz, ušlechtilý pes a krásná žena.