Říká se, že když se dva milují, na penězích nezáleží. I Martina (28) bývala toho mínění. Ovšem po půl roce chození s Radimem pomalu mění názor.

Martina je prototypem úspěšné mladé ženy, která chce něco dokázat a užít si života. Má skvělou práci, ve které stoupá po kariérním žebříčku strmě vzhůru, procestovala už hezký kus světa, a má nespočet zálib a koníčků. Před pár měsíci vstoupila do jejího života konečně i láska. Potkala Radima (28), do něhož se brzy zamilovala. „Je to úžasný člověk. Kdybych ho měla popsat jedním slovem, tak o něm prohlásím, že je to prostě chlap. Takový, jak má být. Žádný metrosexuál, nebo sobecký fracek. Jak jsem mohlo poznat, ženy si váží, pečuje o ni a vsadím se, že by se za její čest v případě potřeby dokázal i bít. A stejně pozorný je v posteli. Prostě dokonalý životní partner, troufla bych si říct. To by ale nesmělo být peněz,“ svěřuje se Martina. Kde je problém?

peníze

Zatímco ona si může leccos koupit a dopřát aniž by finančně vykrvácela, její partner je na tom přesně opačně. Je lesním dělníkem a práce v tomhle klidném a voňavém prostředí ho nesmírně baví. Natolik, že nemá v úmyslu vyměnit ji do budoucna za nějakou lukrativněji placenou profesi. Já mu rozumím, ale mám pocit, že právě kvůli tomu náš vztah brzy zkrachuje,“ smutní Martina a hned vysvětluje, proč.

„Absolutně se rozcházíme ve způsobu trávení volného času. Mě baví cestovat, chodit na koncerty, do divadla, kina, sportovat, ráda si zajdu na dobrou večeři. Jenže všude tam on chodit odmítá. Ne že by ho to nebavilo. Jednoduše na to nemá finance. Je rád, že z platu uhradí nájem a nejnutnější výdaje. Zkoušela jsem se mu nějaký čas přizpůsobit. Místo divadla jsme si doma pustili film, večeři v restauraci nahradili domácí stravou a poznávací zájezd do zahraničí vycházkami do místního parku. Bylo to krásné, ale mně tohle prostě nestačí. Takže si své aktivity provozuji nadále samostatně a trápím se, že nejsme spolu. Nejhorší je, že se na tom nikdy nic nezmění. On bude dál pracovat za minimální mzdu a počítat každou korunu ve skromném živobytí,“ rozjímá Martina a má strach, že dojde na nejhorší. Vztah jí pravděpodobně rozbijí peníze.

Čtěte také:

Reklama