píše naše čtenářka s nickem magic11. A proto je své peněžence, do které se toho musí vejít požehnaně, věrná až do její totální smrti. Svou poslední peněženku má už deset let a koupila si ji v Itálii

Dobrý den všem ž-inkám. O mé peněžence by se daly napsat hotové romány. Důležitou pravdou je to, že hrozně nerada svoje peněženky měním, takže se mnou v mé kabelce (spíš velké tašce) kráčí hodně dlouho, v podstatě do doby než se z ní začne něco sypat -většinou drobáky. Tahle moje poslední je se mnou již 10 let a koupila jsem si ji na dovolené v Itálii.

peněženka

Jsem nepořádník, takže v ní vláčím kde co - od platebních karet, přes bonusové karty z drogerií, lékáren a různých obchodů, přes doklady (což je více méně průserové) jako je občanka, řidičák, průkaz pojištěnce, průkazky na poštu, do knihovny, vizitky, doklady o zaplacení, různé účtenky, poukázky ...

peněženka

Moje peněženka je taková trošku osobní zbraň: je tak těžká, že když s ní někoho bacím po hlavě, přivodím mu minimálně otřes mozku. Jestli by ale lupič čekal na ránu, je značně diskutabilní a to nemluvím o tom, že kdyby miji uloupil, nejen že ho nemám čím bacit, ale ještě mi vyrobí pořádný průšvih s obstaráváním nových dokladů.

Peněz v ní po většinou moc není, snažím se téměř vše, až na malé obnosy, platit kartou, hotovosti moc nemám, jen těch drobných občas na kila - co kdyby byl třeba do automatu na jízdenky :-)

Jednou jsem o peněženku přišla - v Brně na služební cestě v narvané tramvaji. Bohužel, blbá, měla jsem v ní i nový pin od karty, takže než jsem ji zablokovala, vybrali mi z ní 2 tisíce korun, další tisícovka byla za zablokování, 500 za vystavení nové, nová peněženka taky 500, sakum prásk mě to přišlo na 4000.

Pin nikdy nenosím, jen jsem ho tam v roztržitosti strčila v bance, když jsem si ho byla vyzvednout s novou kartou. No poučení pro příště, ale je to už 15 let, od té doby už mě o moji peněženku nikdo nepřipravil.

Snažila jsem se nosit doklady zvlášť, ale dopadlo to tak, že jsem jezdila bez řidičáku, občas mi chyběla občanka, prostě to nefungovalo.

Peněženku nevnímám jako módní doplněk, jen jako důležitého partnera, bez kterého se nehnu. Snažím se ji chránit, přiznávám, že občas nedbale. A jsem jí dlouho věrná - když už kápnu na tu, do které se všechny moje krámy vejdou, jsem jí věrná, až do její totální smrti :-)

Přeji krásný den

Vaše magic11

Milá magic11, podobný názor na svou peněženku má většina čtenářek Ženy- in. Jak tak pročítám dnešní příspěvky, máte hodně společného. Věrnost až do roztrhání a všechno s sebou

Také nám něco napíšeteo své peněžence, milé ženy-in? Nosíte v ní všechno jako magic11 a většina Žen -in, nebo doklady máte odděleně? Už jste byla někdy okradena?

Poučila jste se, nebo ne?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama