Ptá se z legrace čtenářka Věrulinka. Má to zařízené jinak. Peníze a doklady svěřuje manželovi a sama nosí peněženku jen pro parádu. To stojí určitě za zamyšlení. Alespoň jste z obliga, když se peněženka ztratí.

Ne dělám si legraci, ale na druhou stranu od jisté doby, mám peněženku jako doplněk do kabelky. Asi si řeknete, je to normální? Ne, není, ale peníze a karty má manžel u sebe a to jsem navrhla já sama.

Když pominu, že dokážu odcházet odkudkoliv a kabelku se vším nechám ležet, což se mi stalo nejméně třikrát, tak je lepší, když má on vše u sebe. Většinou stejně jezdí nakupovat sám, já jedu jednou do měsíce s ním na velký nákup, takže stejně mám peněženku prázdnou.

Na jeden nákup nezapomenu, měla jsem peněženku a ne zrovna prázdnou. Bylo to před vánočními svátky těsně. Chyběla mi pouze zelenina do rybí polévky, kterou manžel zapomněl koupit a tak jsme vyrazili s tím, že si rovnou zajdeme na pivko. Zeleninu jsem koupila u stánku na tržišti a šli jsme na pivo. Dali jsme si každý dvě piva a manžel říká, dej mi peníze, já to zaplatím.

Hrabu se v kabelce a nic. Do prčic, říkám si pro sebe, peněženka není šroubek, abych jí nenašla. No, bohužel jsem jí nenašla. Manžel mi nevěřil, bral to jako blbý fórek. Když viděl, že jsem zbledla a opravdu jí nemám, běželi jsme ke stánku, kde jsem zeleninu kupovala, jinde jsme nebyli, zeptat se, zda ji někdo nenašel anebo zda jsem jí nenechala na pultíku. Bohužel zazněla odpověď zelináře.

A mně bylo zle. Vždyť jsem tam měla nejen peníze, ale karty, občanku, zdravotní kartu, prostě vše.Tak a jdeme říci číšníkovi, že zaplatíme později, mimochodem jsme si museli ten moment peníze půjčit, abychom vůbec zaplatili a hurá na policii nahlásit ztrátu. Manžel telefonicky blokoval karty a já dostala papír o hlášené ztrátě.

Ač jsme důchodci, mrzely mě hlavně všechny doklady, o které jsem přišla. Ještě štěstí, že jsem s sebou měla jenom 1500. -Kč. Zablokování karet, odblokování karet, novou občanku a vše oběhat, vyřídit, stálo nejen čas a úsilí, ale pěknou částku peněz, takže ztráta se navýšila o slušnou sumu.

Doposud, a že to je už pěkná řádka let, nechápu, jak se to mohlo stát? Manžel u stánku zeleniny, stál vedle mě. Spadla mi na zem, když jsem jí dávala zpět do kabelky, šoupla jsem jí mimo? To bych snad slyšela, když by mi spadla pod nohy. Na pultík jsem jí neodložila, to vím jistě. Nebo jsem nezapla hned kabelku a někdo si sáhnul na jisto, prostě nevím.

A od té doby, jsem se zařekla, a pokud není nutné, nemám peníze u sebe a mám klid, mám prázdnou peněženku, a když potřebuji, při našem rozejití ve městě, každý jdeme do jiného obchodu, mi manžel dá peníze a já si jí hlídám. Ale sejdeme se a zbytek peněz mu hned předávám, mám už nabytou nějakou fobii z té ztráty peněženky. Foto peněženky je koupená po ztrátě, taky je pořád jako nová, díky mému nepoužívání.

peněženka

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Věrulinka

Milá Věrulinko, to se občas stane každému. Možná vám ji opravdu někdo ukradl. Zlodějíčci mají před vánočními svátky hody, to jsou peněženky většinou plné.

Už se vám, milé ženy-in, stalo něco podobného? Ztratila jste někdy svou peněženku? Mohla byste přejít na Věrulinčin model a nechávat peníze u manžela, nebo je to u vás nemyslitelné?

Jak si chráníte svoje peněženky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama