Titul Chléb roku získal Zábrdovický chléb od PENAMU. Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR jej ocenil v konkurenci více než 20 výrobků.

Soutěž Chléb roku probíhá v rámci akce Dny chleba, která se tradičně odehrává na pardubickém výstavišti Ideon pod záštitou ministra zemědělství Petra Bendla. Setkání tuzemských potravinářů letos hostilo 40 vystavujících firem. Penam zde získal nejvyšší možné ocenění Chléb roku 2013 v kategorii řemeslné chleby.

„Jsme velice potěšeni, že byl náš  Zábrdovický chléb oceněn jako ten nej v soutěži nejlepších pekařů a pekáren v České republice. Navazujeme na jeho loňský úspěch, kdy Zábrdovický chléb získal ocenění Řemeslný chléb vynikající kvality,“ těší se z vítězství Václav Bozděch, technolog Penamu, a dodává „chléb je, byl a vždy bude vizitkou dobrého pekaře. V našem úsilí i nadále nepolevíme a budeme pro naše zákazníky péct pečivo nejvyšší kvality.“

Zábrdovický chléb se může pochlubit i logem KLASA a označením Český výrobek – Garantováno potravinářskou komorou ČR. K dostání je ve dvou baleních; o váze 500 a 1100 gramů.

PENAM, a.s. se sídlem v Brně je druhou největší pekárenskou společností v České republice a členem skupiny Agrofert.

Penam

 Ocenění převzali Ladislav Hebký, poradce generálního ředitele Penamu, Václav Bozděch, technolog Penamu, a Andrej Babiš, předseda představenstva Agrofert Holding, a.s. (zleva).

 

Reklama