pěna z bílé čokolády

Miluji čokoládové pěnu. Z čokolády s vysokým obsahem kakaa, domácích vajíček a jemné smetany. Dokonalost. Ale ke krásnému slunečnému dni se více hodí pěna jemná, světlá, z bílé čokolády. A ta je velice snadná a rychlá. Potřebuje jen rychle ušlehat, naplnit do sklenic a vychladit.

K bílé čokoládě krásně ladí jahody. Na dno skleničky jsem nadrobila trochu čokoládového piškotu, který mi zbyl, když jsem vykrajovala kolečka pro Míša dezert. Nemusíte dávat nic nebo nadrobit třeba oblíbenou sušenku. Třeba karamelové Lotus jsou pro tento účel jako dělané. :-)

Suroviny

  • 100 g kvalitní bílé čokolády
  • 2 vejce
  • 1 lžíce cukru krupice
  • 100 ml smetany ke šlehání

Postup

Existují dva způsoby, jak začít s tímto dezertem. Buď máte výkonného kuchyňského pomocníka jako já, a potom můžete do mísy vyklepnout obě vejce, přisypat cukr, nasadit opravdu dokonalou metlu a zapnout plné otáčky. Za pár minut máte pevnou našlehanou pěnu. Ale to každý robot neumí, můj Kenwook Cooking Chef ano. :-)

Kdo svému robotu nevěří, tak si ušlehá tuhý sníh z bílků a vyšlehá si žloutky s cukrem. Obě tyto směsi potom velice jemně smícháme.

Bílou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme malinko vychladnout. Šlehačku ušleháme také dotuha. Všechny složky smícháme dohromady. Pracujeme opatrně, abychom nerozbili našlehaný sníh.

Navrstvíme do skleniček, dozdobíme ovocem a necháme pár hodin vychladit v lednici.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama