Pravděpodobně má mnoho z vás doma čtyřnohého chlupáče, který s vámi mimo jiné rád sdílí gauč nebo postel. Ale každý pes by měl mít i svůj vlastní koutek a v něm pořádný pelech. Své vlastní místo k odpočinku. Poradíme vám, jak ho vybrat.

dog

Pes je člen rodiny a je celkem jasné, že pro něj chceme jen to nejlepší. Při volbě pelíšku je zapotřebí zohlednit několik důležitých kritérií - umístění pelechu, vhodný druh materiálu, správnou velikost, návyky psa, jeho zdravotní stav a v neposlední řadě i následnou údržbu. Navíc pochopitelně chceme, aby se nám psí pelíšek líbil a hodil se do našeho interiéru. Takže, jak na to?

dog

  • První otázkou, kterou si musíte položit, je umístění pelíšku. Podle toho, jestli bude pelech venku nebo vevnitř bytu volíme jeho materiál a příp. uzavřenost. Samozřejmě venku v kotci potřebuje být pes chráněný i z boku, proto se hodí vyvýšené větší pelechy. Pokud bude pes ležet v bytě, kde je teplo, postačí mu pelech oválného tvaru, teplejší deka či pelíšek podobný matraci. V provedení záleží už jen na vašem vkusu.
  • Pelíšky pro psy musí být dostatečně velké, aby se tam pes cítil pohodlně a útulně, ale zároveň nesmí být příliš velké, aby se cítil bezpečně a v teple.
  • Nejlepší způsob, jak se ujistit, že objednáváte tu správnou velikost, je změřit vašeho psa, když leží v jeho oblíbené poloze a přidání 10 cm. Pokud ho nemůžete změřit, když leží, změřte ho od krku k ocasu a opět přidejte 10 cm.
  • Nezapomínejte ani na vhodný materiál. Pokud má pes pelíšek venku, na terase nebo třeba v předsíni, nejvhodnější jsou omyvatelné a impregnované materiály. V bytě můžete dát naopak přednost klasické bavlně
  • Údržba pelíšku je velmi důležitá. A proto doporučujeme vybírat takové, co jsou rozepínatelné a dají se snadno vyprat.
  • Psi mají rádi klid a občas i soukromí během odpočinku, a tak, pro tyto „introverty“ existuje celá řada pelíšků ve tvaru boudy, tunelu, iglú apod. Takový typ pelechu preferují zejména malí psi.
  • Pokud máte doma psa seniora, dopřejte mu maximální komfort a investujte do pelíšku se speciální zdravotní ortopedickou matrací.
  • Na zimu nebo na cesty doporučujeme speciální deky izolující od země.
  • V létě naopak pořiďte pejskovi chladící podložku, uvidíte, že si ji zamiluje!

dog

Mohlo by vás zajímat: