O léčebných účincích tohoto druhu pelargonie dobře věděli afričtí domorodci. Pomocí nápoje z jejich kořenů léčili jistého Angličana jménem Charles Henry Stevens. Tento příběh se odehrál před více jak 100 lety, naštěstí neupadl v zapomnění a odstartoval příběh drobné bylinky s velkými léčebnými účinky.
Stevens do Afriky vycestoval na doporučení svých lékařů. Měl totiž těžkou tuberkulózu v pokročilém stádiu a klima Jižní Afriky mělo ulevit jeho útrapám. Zpráva o nemocném Angličanovi se brzy dostala mezi domorodce a místní šaman mu nabídl nápoj z kořenů rostliny Pelargonium sidoides. Ten užíval čtyři měsíce a zpátky domů se vracel téměř zdráv.

Jeho dobrý stav vyvolal v Anglii (a poté i v Evropě) velký zájem o výtažek z kořene byliny a následně se začal  používat k léčbě tuberkulózy pod zulským názvem Umckaloabo, a to až do objevu antituberkulotik. Pak přípravek upadl v zapomnění a až v roce 1970 se Umckaloabo dočkalo v Evropě renesance. Lék se sice nepoužíval k léčbě tuberkulózy, ale vykazoval velmi dobré výsledky u jiných infekčních onemocnění dýchacích cest. Trvalo léta a vyžádalo si to obrovské úsilí, než se rostlinu podařilo vypěstovat na plantážích. Sklizeň je navíc možná pouze jednou za 3 roky, a to proto, že účinné látky obsažené v kořenech se v ideálním množství i kvalitě nahromadí právě po třech letech.

Studie, které se následně s tímto extraktem prováděly, prokázaly, že lék má antivirotické a antibakteriální účinky - snižuje totiž schopnost virů a bakterií uchytit se a množit na sliznicích dýchacích cest. A co víc, zvyšuje také aktivitu imunitního systému a uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest.

EPs® 7630 – patentovaný extrakt z Pelargonium sidoides se tedy zatím používá k léčbě těch nejběžnějších, ale také zároveň nejčastějších potíží spojených s onemocněním dýchacích cest. Tato v naprosté většině virová onemocnění postihnou dospělého člověka zhruba 3x do roka, u dětí je to dle statistik až 12 x ročně. Pelargonium sidoides je řešením, jak můžete zkrátit dobu pracovní neschopnosti a možná i předcházet zbytečným komplikacím, které vyžadují následné podávání antibiotik.

KALOBA® volně prodejný lék s obsahem EPs® 7630 – speciálního extraktu z Pelargonium sidoides je k dostání v lékárnách  buď v tekuté formě, vhodné pro nejmenší pacienty, nebo i v praktických tabletách. Je to lék pro celou rodinu:Kalobu mohou užívat děti již od 1 roku věku a dospělí.

Protože je KALOBA® lék k vnitřnímu užití, nezapomeňte si  důkladně přečíst příbalovou informaci. K léčbě akutní bronchitidy nevyžadující léčbu antibiotiky.

Více na KALOBA.CZ

Reklama