Přeji Vám pěkné a zázračné ráno, milé ženy-in!

A den plný nečekaných, ale milých setkání a úspěšného nalézání.

Ve čtvrtek nás čeká částečné zatmění měsíce (úplné bude až v březnu příštího roku), a to při úplňku, takže to určitě bude noc plná záhad, vlkodlačích honů a upířích rejdů :) Takže pozor na noční procházky, milé ženy-in! :)

Včera jsem si s jedním kamarádem povídala o dnešním tématu a on se mi svěřil se zajímavým příběhem. V letech po škole si prý spolu se spolužáky posílali jakýsi oběžník - kdo ho obdržel, přečetl si ho a poslal ho dalšímu spolužákovi, dokud oběžník neoběhl celou třídu. Udržovali tak mezi sebou kontakt. Ale jak čas běžel, lidé na oběžník zapomínali, neposílali ho dál a někteří spolužáci z okruhu vypadli. I můj kamarád měl jednoho roku už oběžník doma několik měsíců a pořád na něj zapomínal. Nakonec se rozhodl, že ho donese kamarádovi, který bydlel ve stejném městě, i když na druhém konci. Připravil se na skoro půldennní výlet za kamarádem, kterého už několik let neviděl a který z okruhu oběžníku už dávno vypadl - jenom doufal, že stále ještě bydlí na stejné adrese. Vyšel z domu, vešel do metra a... Na perónu stál onen kamarád. Jaké bylo jeho překvapení, když obdržel oběžník s komentářem: ,,Tebe hledám, tohle je pro tebe," si asi dovedete představit.

Některým z Vás možná svět připadá jako více či méně fungující mechanismus - dokonalý stroj, který šlape podle předem daných pravidel. Některé možná dáváte přednost tvrzení, že je to organismus - živá bytost se svými rozmary a libůstkami, ale přece jen omezená svými možnostmi. A pro některé je možná svět jedním velkým příběhem, ať už romantickou love story, veselou komedií, chmurnou tragédií nebo absurdním dramatem. Ale ať už si to vysvětlujete jakkoliv, určitě se i Vám už přihodilo něco alespoň na první pohled záhadného - nečekaná shoda náhod, podivný nález, zvláštní setkání... Možná jste jako malé zkoušely vyvolávat duchy, nebo jste někde na obloze zahlédly UFO (já tedy musím odpovědět ano na obojí :)).

Napište mi o svých zážitcích na redakce@zena-in.cz a nejlepší příspěvek odměníme!

Reklama