Jak osvěžit dlouhodobý vztah?
Tak na to opravdu žádný recept nemám a samotné mi připadá, že v tom poslední dobou pěkně tápu...

Ze začátku všechno bylo kouzelné. Byli jsme zamilovaní až po uši a užívali si to do maxima. Později jsme začali plánovat, jak jednou budeme bydlet, mít nějakou práci, která nás bude bavit, jak se budeme rádi vracet z práce do našeho hnízdečka lásky a až si našetříme nějaké peníze, „pořídíme si“ miminko a někdy třeba druhé. Vše bylo zatím nedosažitelné, daleko ve hvězdách.

Jenže život rychle utíká – najednou jako mávnutím kouzelného proutku jsme měli oba práci a sháněli vytoužený byteček. Už to nebylo tak kouzelné a flákla nás ta realita. Sehnat bydlení finančně přínosné trvalo skoro rok. Zabydleli jsme se a po všech příjemných nepříjemnostech spojených s bytem jsme zase byli v pohodě a spokojeně si žili.

Po nějakém čase jsme si řekli, že bychom zvládli život ve třech (tedy s miminkem) a že přestaneme používat antikoncepci a necháme tomu volný průběh. Netrvalo to dlouho a očekávaná menstruace se nedostavila. Ano, byla jsem opravdu těhotná. Bylo to pro nás oba to nejbáječnější, co nás potkalo. Celé těhotenství jsme si vychutnávali a s radostí očekávali nový přírůstek. Narodila se nám holčička a my byli moc šťastní.

Opravdu to osvěžilo náš vztah.

Jenomže...

...po několika letech se náš život stal stereotypem. Já uzavřená doma na mateřské mezi čtyřmi stěnami (samozřejmě, je to normální a každá budoucí mamina s tím musí počítat, ale člověku z toho někdy pěkně hrabe), on pořád v práci zavalen papíry.

Každý den vypadá stejně – on se vrátí k večeru velice unaven, navečeří se, sotva je schopen vnímat moje starosti a radosti a sotva je schopen mi říct, jak se měl za celý den on. Prostě je unaven a chce si jít lehnout k televizi, u které pospává.

Nechápe, že si potřebuji taky popovídat se svým manželem, kterého mi kamarádka nevynahradí. Že občas potřebuji taky vypnout a pomoct s dětmi. Víkendy většinou dospává, nemá čas na nic doma co se týče třeba oprav. Já pěním, protože támhle nefunguje zářivka, támhle jsou rozbité dveře a támhle je potřeba dopoložit ta dlažba, co jsme ji koupili před pár měsíci.

Chápu, že je toho na něj moc a mlčím. Ale chápe on mě?
Nevím, ale každopádně mlčí taky.

Vaše stálá čtenářka


Milá stálá čtenářko,
úplně mě to rozesmutnělo. Trochu se vzmužte, ženská! To je zralé na nějaké pořádné osvěžení... Držím moc palce.
Pomůže někdo radou a vlastními zkušenostmi? Tohle přeci není ojednělé, ne?

Nabídněte svá řešení, jak z nudy ven!
Snažíte se být ve vztahu aspoň občas originální?
Oživujete vztah novými erotickými pomůckami? Pozvali jste si domů tanečnici?

redakce@zena-in.cz