Ne každé z nás se dostalo daru mít krásné pravidelné obočí. Ač je moje kosmetička šikovná, nechodím k ní často. Vždy dostanu vynadáno za neupravené obočí. Přestože mne to nebaví, starám se o něj sama. Příroda mi naštěstí nadělila tmavé, přirozené obočí bez srůstu u kořene nosu.

 

Samy se můžete o své obočí starat. Hlavní zásadou při úpravě obočí je dodržet jeho přirozenost v barvě i tvaru. Styly se mění, ale přirozeně klenuté obočí nevyjde z módy nikdy. Zkuste se řídit při jeho úpravě našimi radami a uvidíte, jak prokouknete. Správný tvar vám totiž může opticky ubrat i deset let.

Nenechávejte obočí příliš husté, chloupky se snažte odstraňovat pravidelně, ale raději méně než více. S přibývajícím věkem, bohužel, přibývá v obličeji chloupků a týká se to i obočí – to se pak ježatí. Protrhávejte je tedy, aby mělo hladký přirozený tvar.

Snažte se nenechat ovlivnit módními trendy nebo tvarem, který má kamarádka. Uzounké obočí právě vám slušet nemusí.

Důležité je nezapomenout na změnu barvy obočí při nové barvě vlasů. Blondýnky si mohou dovolit mít je o jeden až tři odstíny tmavší, než je barva jejich vlasů, tmavovlásky si je mohou nechat v odstínu barvy vlasů nebo o odstín světlejší či tmavší. U vlasů ryze černých by mělo být vaše obočí nanejvýš tmavohnědé.

Nejste-li si jistá, zda obočí upravíte opravdu dobře, nechte to na profesionálech v kosmetických salonech. Postačí úprava jednou za měsíc, tedy v rámci běžného kosmetického ošetření. Kosmetička vám je může i nabarvit. Pokud chcete samy vyzkoušet svůj um, přečtěte si pár rad, jak na to:

Vytrhávání chloupků nejméně bolí po koupeli, kdy je kůže prohřátá a póry otevřené. Můžete také místo přejet několikrát ledovou kostkou, a tak je znecitlivět. Vyčesejte obočí do tvaru, který chcete mít, a všechny přebytečné a trčící chloupky vytrhněte. Pozor – neunáhlete se, méně bývá opravdu více. Vytrhávejte je pinzetou, vždy odspodu obočí prudkým pohybem ve směru růstu.

Upravte tvar obočí tužkou na obočí nebo štětečkem se stíny. Jeho nejvyšší místo by mělo být v úrovni duhovky. Nezkoušejte dramatické „klaunské“ stříšky. Jemnými pohyby tužky domalovávejte chloupky, ne kůži. Obočí znovu pročešte, aby se barva sjednotila. Aby se ještě k tomu pěkně lesklo a drželo tvar po celý den, upravte je nakonec kartáčkem s trochou gelu na vlasy.

Přemýšlíte o tom, jaký byste měla mít správný tvar obočí? Lehký návod. Vezměte si dvě obyčejné dlouhé tužky nebo dřevěné špejle a přiložte si je na obličej doprostřed horního rtu. Druhý konec by měl být uprostřed - těsně nad kořenem nosu. Pak už jenom kouskem dřívka jeďte" po linii obočí od vnitřního k vnějšímu koutku oka. Když se na sebe podíváte do zrcadla, poznáte, jaká délka obočí ladí s vaším obličejem.

 

Staráte se o své obočí?
Samy, nebo to necháváte na kosmetičce?
Jste s ním spokojené?
Jaké se vám líbí?
Uzounké nebo přirozené?

Barvíte si obočí?

Napište mi o tom.