Milá redakce,
 
příhoda, o které vám napíši, se stala asi tak před rokem.
V naší rodině se přátelíme čtyři rodiny již řadu let. Scházíme se na oslavy narozenin, na pálení čarodějnic, na Vánoce, prostě si důvod k oslavě dokážeme najít. Vždy se prohýbají stoly jídlem a k tomu chlapi popíjejí pivko a my ženský popíjíme vínko. Ještě nedávno bych mohla napsat jakékoliv...
 
Ale asi před rokem a půl se jedna z nás změnila... Pokud víno nebylo drahé a značkové, tak nebylo dobré. A bylo-li francouzské, tak to už bylo opravdu NĚCO. Co na tom, že ještě nedávno jsme spolu popíjely "krabicáka"... To ona by si to teď nenalila.
 
A tak jsme společně s mým manželem a našimi přáteli na ni přichystali past. Koupili jsme to nejlevnější krabicové víno - stálo asi necelou dvacku, obarvili jsme ho šťávou z borůvkového kompotu, ovoněli kořením, přilili trochu vodky a povařili. Tuto směs jsme nalili do atypické lahve, zašpuntovali a zalili voskem.
 
Můj muž jezdívá do Francie, a tak jsme při nejbližší oslavě tuto "upravenou" lahev dali do placu s tím, že ji manžel přivezl z domácího sklípku ve Francii. No... a co jiného dodat. Ta dotyčná se rozplývala, jak má víno vynikající chuť... holt je poznat Francie - jemná květinová vůně, jižní svahy...:o) Nevím, co cítila ona, ale my jsme cítili zadostiučinění.
                                                                                                                                                                   janynka76
 
P.S.: Musím podotknout, že jsme jí to ještě neřekli a neřekneme, protože nevíme, jak moc bychom ji urazili... A to přece jen nechceme.


Kdo chce kam… Je pravda, že já jsem se naposledy znemožnil asi před rokem. Spolubydlící dotáhla něco v petce, prý od tatínka, a ten to má z Moravy. Byl jsem velmi skeptický a s despektem to ochutnal. Bylo přímo z lednice, nuda. Tak jsem to šmahem odsoudil.

Po nějakých sedmi minutách se víno ohřálo. Musel jsem s kůží na trh a omluvit se. Uvolnila se chuť i vůně – předtím bylo podchlazené. Nakonec jsem to odhadl na výběr z hroznů souvignonu, jaký jsem do té doby ještě nepil. Byl to český styl, chutnal úžasně po kopřivách. Od té doby jsem velmi opatrný a čekám na ideální podmínky, než něco řeknu.

Reklama