Další příspěvek poslala čtenářka s nickem peknaholka. A byť jsou v jídle oba s partnerem protikladní, přece jen si v tom podstatném rozumí. Posuďte samy.

Jsme s partnerem oba ve znamení býka,  a jídlo je u nás téma na jednom z předních míst. Bydlíme spolu krátce, začínáme druhý rok společného života a tím pádem i společného stravování.

V jídle jsme dost protikladní, ale i tak najdeme společnou „chuť“.  Na nákupu potravin se shodneme, nakupujeme především potraviny, z kterých vařím přes týden, jsme za jedno v tom, že radši koupíme dražší, ale kvalitnější potravinu.

Chutě máme rozdílné, on má raději klasickou českou kuchyni a já spíše odlehčená jídla (v pracovním týdnu obědvám v jídelně, tak večeřím už jen lehce). Řeším to tak, že přes týden mu vařím rychlovky (špagety, zapečené těstoviny, husté svačinové polévky apod.) a o víkendu se shodneme na nějaké specialitě, co chutná oběma, vařím vždy já.

Zakázané jídlo je u nás koprovka a cokoliv s koprem a pak vnitřnosti (naštěstí si  tato jídla dopřeju v práci přes týden). Při pečení kuřete máme rozdělené porce, já nemusím suchá prsíčka-on je zbožňuje, naštěstí zase on nechce stehýnka, který já můžu. On nejí tatarák, sushi, ryby (ještě tak bez kostí) a já zas nemusím jeho oblíbené  karbanátky, sekané, klobásy, bůček, sušenky, oplatky, chipsy.
V pití je odborník na pivo, já mám ráda víno.

A co umí můj partner uvařit? Není to vaření, ale občas ho napadne, že se o večeři postará sám. A to většinou vykoupí lahůdkářství a pěkně všechny pochoutky vyskládá na talířky. Já to ale musím ocenit, jako by celé menu sám uvařil, a oceňuju také, že ho to vůbec napadlo.

Společně si pochutnáváme na sladkém – buchty, koláče, dorty, zmrzlina a sladká jídla, ty máme často v jídelníčku, ale snažím se vymýšlet dezerty a jídla tak aby sladce chutnaly a přitom, nebyly plný cukru! Troufám si říct, že u nás opravdu platí, že láska prochází žaludkem…když mu chutná, vždy dostanu pochvalu a ujištění, že jsem výborná kuchařka, a že mně miluje….a kolikrát ani nepozná, že třeba oblíbený segedínský guláš byl ze sojových kostek.

peknaholka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Pěkná holko – pěkný příspěvek. Děkuji :)
Přeji vám, ať vám to společné soužití dlouho vydrží a jste pořád takoví pohodáři. Mimochodem, býci jsou nejen gurmáni, ale také moc hodní lidé se smyslem pro rodinnou pohodu a harmonii :)
Krásný den
Saša

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

Reklama