A je to tady, s hudebními soutěžními pořady se opět roztrhl pytel. V polovině minulého týdne odstartovala pěvecká show Hlas ČeskoSlovenska a jen pár dnů na to, těsně v závěsu, vstoupila na obrazovky druhá pěvecká show X Factor. Divákům už se pomalu plete, která je která, a naskýtá se otázka: Nejsou ta show spíše přehlídkou porotců?

Pojďme s odstupem několika dnů a hodin zhodnotit dva nové pořady, ve kterých se spousta lidí předvede ve zpěvu a jiných dovednostech, ale také se ztrapní na věky věků… Včetně některých porotců.

„A je to tady! Těšíte se? Největší pěvecká show už dnes, za pár minut, za pár vteřin…! TEĎ!“
Takhle nějak odstartovala ve středu 5. března na TV Nova a TV Markíza pěvecká show Hlas ČeskoSlovenska 2014.

Hlas ČeskoSlovenska 2014

A než divák stačil zaregistrovat porotce a talentované i netalentované uchazeče, už se na něj za pár dnů valila show druhá!
Největší pěvecká show, obrovský fenomén, největší úkaz všech talentů… startuje právě TEĎ!“

A to už je upoutávka na X Factor. Pěveckou show, která odstartovala 9. března a do které se mohou přihlásit prakticky všichni, kteří mají v sobě jakýsi fiktivní X Factor.

X Factor 2014

Tak nevím, nebylo by lepší ohledně astronomických nákladů na reklamní upoutávky, nákladné róby vystylizovaných porotců, ohromující interiéry a početný štáb osvětlovačů, zvukařů, maskérů, produkčních, vrátných a cateringu raději investovat do nějakých kvalitních českých filmů nebo pořadů, které nejsou kopií těch zahraničních, nebo vzkříšením těch dávno minulých?
SuperStar Aneta Langerová je jen jedna, a co se zdálo před mnoha lety velkolepou show, může dnes v mnoha jiných podobách lézt už mnoha lidem na nervy.

Třeba se pletu, třeba je koláč sledovanosti opravdu rekordní, ale není to z toho důvodu, že na jiných programech v tu dobu, jakoby náhodou, nic neběží?

Pak je asi lepší úplně se vykašlat na televizi a jít si zazpívat někam do přírody. Třeba u sebe objevíme X Factor, skrytý talent, o kterém jsme neměli potuchy, případně kolem pojede ve svém bavoráku nějaký vlivný porotce a náš hlas, který se bude rozléhat až za hranice Česka a Slovenska, se mu zalíbí.
No jo, ale kdo bude pracovat, když všichni budeme jen pěvci?
Nebo si budeme zpívat při práci? Ale to už tu přece bylo.

použitý zdroj: www.youtube.com

Reklama