peggy.jpg

Foto: Profimedia

Herečka Katey Sagal, kterou čeští televizní diváci znají především jako Peggy Bundovou, se narodila 19. ledna 1954 v Los Angeles jak jedna z pěti dětí. Její rodina byla vždy součástí showbyznysu. Matka Sara Zwilling byla zpěvačka, producentka a scenáristka. Otec Boris Sagal zase pracoval jako režisér. Byl ukrajinsko-židovským přistěhovalcem a matka měla předky Amishů.

Katey se kromě herectví od pěti let věnuje zpěvu. Zpívala dokonce jako sboristka pro Boba Dylana, Etta Jamese, Tanyu Tucker a Olivii Newton-John. V roce 1996 pak vydala své první album.

FotdoJet.jpg

Foto: Profimedia

Katey studovala herectví na Uměleckém Institutu v Kalifornii a svou kariéru započala v pořadu The failing of Raymond v roce 1971. Objevila se dokonce i v jedné epizodě populární detektivky Columbo, kterou režíroval její otec. Do povědomí diváků po celém světě se však dostala až jako žena v domácnosti Peggy v seriálu Ženatý se závazky. Byla za ni čtyřikrát nominována na Emmy.

Herectví i zpěvu se věnuje dodnes. Aktuálně ji můžeme vidět například v seriálu Rebel z roku 2021. O rok dříve si zahrála také ve dvou epizodách seriálu Smrt nás spojí. Aktuálně Katey pracuje na hororu Tattered Hearts, který by měl vyjít letos.

profimedia-0522624193.jpg

Foto: Profimedia

 
Zdroje: ČSFD, IMDB, Wikipedia