Už jsme si udělali domácí vlasové a pleťové masky či zábaly, teď se zaměříme na peelingy. I ty se totiž dají připravit během pár minut a navíc jejich cena je až směšně malá, takže za svou krásu už nemusíte utrácet velké sumy!

Peelingy slouží k jemnému obroušení pokožky, která je pak díky nim zdravější, hladší a získává mladistvější vzhled. Jsou formou, jak odstranit nerovnosti a odumřelé části, které se na naší pokožce objevují. Dokáže však pomoci i různobarevnému zabarvení, mírně poškozené pleti a bojuje i proti pigmentovým skvrnám. Nejsou však pouze peelingy na obličej a tělo, používají se i na rty, nohy a ruce, díky nim celé naše tělo může být mnohem krásnější. Myslete však na to, že byste peeling neměla aplikovat vícekrát než jednou za týden. Pro ještě lepší výsledek můžete vždy po aplikaci peelingu použít různé hydratační a vyživující krémy či mléka.

1

Kofeinový peeling pro prokrvení pokožky

Na jeho přípravu budete potřebovat jednu lžičku mleté kávy, jednu lžičku bílého jogurtu. Tyto dvě ingredience smíchejte tak, aby vám vznikla hustá kaše, kterou pak naneste na obličej, krk a dekolt. Nechte směs cca dvacet minut pracovat jako masku, a pak jemnými krouživými pohyby masírujte pokožku asi dvě minuty. Pak můžete místa omýt vlažnou vodou.

Pro celé tělo

Příprava je velmi jednoduchá, postačí vám dvě lžíce cukru krystal, který nasypte do dvou lžic vašeho sprchového gelu. Jen upozorňuji, že cukr se samozřejmě rychle rozpouští, proto by neměl stát ve sprchovém gelu dlouho. Ideální bude, když ho přisypete těsně před sprchou. V připravený misce smícháte cukr se „sprcháčem“, a pak už hupsněte do vany a důkladně se připravenou směsí omyjte, samozřejmě opět krouživými pohyby. Budete překvapená, jak vaše tělo bude následně hebké.

Stop mastné pleti

Pokud vás trápí mastnější pokožka, vyzkoušejte tento peeling. Do připravené misky nalijte asi lžíci olivového oleje a přidejte stejné množství mořské soli. Množství si můžete poupravit sama podle toho, jak intenzivní peeling chcete. Pro důkladné očištění by směs měla být hutnější, proto bude možná třeba ještě trošku soli dosypat. Přidejte ještě pár kapek citronu, který účinně bojuje proti mastné pleti. Směs důkladně promíchejte a krouživými pohyby aplikujte na obličej až po dekolt. Poté vatovými tamponky nebo žínkou odstraňte.

2

Rty k zulíbání

I o naše rtíky je potřeba se starat. I pro ně je zde speciální sladký peeling. Směs vytvoříte pomocí malého množství medu a cukru, vše podle vašeho oka, pasty nemusí být mnoho. Vše promíchejte do sebe a nechcete lehce prohřát v mikrovlnce, postačí opravdu chvilinka, aby směs nebyla příliš horká a cukr se v ní během několika vteřin nerozpustil. Pak natřete rty a chvilku masírujte. Po umytí aplikujte jelení lůj pro hydrataci.

Nožky jako batole

Naše nohy bývají nejvíce namáhanou částí těla, proto o ně musíme s láskou pečovat. Peeling z mořské soli bude tím pravým prostředkem k tomu, abyste zlikvitovala zrohovatělou kůži, která se začíná tvořit. Na přípravu potřebujeme jedno deci olivového oleje, tři lžíce hrubé mořské soli. Vše smíchejte, naneste na chodidla a nezapomeňte ani na nárty. Pak nožky důkladně promasírujte. Můžete využít i ruce partnera, není totiž nad skvělou masáž nohou v podání jiné osoby než té vaší. :-) Nohy následně opláchněte teplou vodou a naneste vyživující krém.

Jelikož máme léto a sním spojené i vodní radovánky, pokuste se na pláži chodit stále bosa. Není lepšího peelingu než právě toho písečného. Navíc je zcela zdarma. :-)

„Je věk, ve kterém žena musí být krásná, aby byla milována. A pak přijde věk, kdy musí být milována, aby byla krásná.“
Francoise Saqanová

Čtěte také:

Reklama