Někteří si mylně myslí, že se ve sprše musí zaměřit na mytí vlasů. Ale to není tak důležité jako čistota vlasové pokožky. Přece jen, vlasové kořínky a folikuly se nacházejí právě v pokožce, takže pokud chceme mít vlasy zdravé, hebké a lesklé, musíme věnovat její péči dost času. Přestaňte si proto drhnout samotné vlasy, naopak dopřejte své pokožce hlavy.

64ccdea81d6d1obrazek.png
Foto: Shutterstock

V péči by proto neměl chybět peeling, a to zejména v létě, když je pokožka namáhaná vlivem potu, slunečního záření, pokrývek hlavy, stylingových produktů i účesy. Obyčejný culík má na ni obrovský vliv. V dnešní době jsme zvyklí používat produkty s parabeny a silikony, do úpravy vlasů zahrnujeme laky, gely, tužidla, ochrany proti teplu apod. To vede k zanesení ponožky, tvorbě lupů, plísní, dalších kožních problémů, svědění, pálení nebo ke vzniku stroupků. Pokud to tak necháte, nemůžete očekávat, že se vám za to kůže odvděčí krásnými vlasy. 

Peeling ve sprše
Pokud jste zvyklí peelingovat kůži na těle, navykněte si ho dávat i do vlasů a promasírovat pokožku hlavy. Samozřejmě k tomu neslouží ten stejný peeling, který používáte na své nohy. Buď si ho můžete koupit anebo lépe – vyrobit doma. Výhodou je, že ušetříte a budete přesně vědět, co si na hlavu dáváte.

Domácí vlasový peeling
Potřebujeme pokožku zvláčnit a zároveň ji zbavit přebytečné kůže, ale jemně. Proto zvolíme přírodní ingredience, ze kterých vytvoříme kašičku.

  1. Smíchejte lžíci cukru nebo nadrcená kávová zrna se lžící medu, přidejte jeden vaječný bílek a lžičku olivového nebo kokosového oleje. Pro extra dávku hydratace přidejte ještě trochu bílého neochuceného jogurtu. Pokud bude směs moc tuhá, zřeďte mlékem.
  2. Nechte odstát v lednici asi jednu hodinu.
  3. Směs nanášejte na mokrou pokožku po částech a jemně vmasírujte konečky prstů. Nechte chvíli působit, důkladně smyjte a umyjte vlasy jako obvykle, ideálně dvakrát.
  4. Pokud vynecháte cukr a kávu, je tato směs vhodná ke zklidnění popálené a podrážděné pokožky, například od sluníčka.

Zdroj: autorka článku, naomedical, healthline, byrdie

Čtěte také:

Reklama