Dnes jsme byli obviněni některými z vás, že jsme neinformovali o tom, že na fotoalba, která jsou veřejná může přistoupit kdokoliv. Na rovinu se přiznám, že mne to překvapilo. Žil jsme v domnění, že každý, kdo vkládá kamkoliv na internetu fotky osobního charakteru, ví že pokud je nezahesluje, může k nim přistupovat kdokoliv.

 

Podívejme se na problém fotoalb podrobněji.

Nejdříve původní zpráva:

 


Vazeni pratele,

dle naseho zjisteni jsme se stali objektem zajmu serveru sdruzujici odkazy na male deti, a protoze je na tomto serveru odkaz i na vase stranky, zasilame Vam toto upozorneni. Jelikoz mame podezreni, ze nize uvedena stranka, je zamerena na pedofilni tematiku, upozornujeme vas na tuto skutecnost, abychom predesli zneuzivani nasich deti.

 

Stranka s odkazy je zde:

 

http://lol.to/thr.php?bbs=roboboylinks&msg=1106795042&pg=1

 

Vzhledem k zavaznosti situace zvazujeme podat trestni oznameni na neznameho pachatele. Pokud jiz nekdo z vas se setkal s timto problemem, uvitame jakoukoli informaci, jak celou zalezitost dale resit.

 

S pozdravem

Martina a Roman Kajerovi

BABY CLUB Ploutvička, Beroun


 

Celý e-mail je o tom, že někdo si dal tu práci a shromáždil na webových stránkách odkazy na fotky malých dětí.

 

Z hlediska práva na této činnosti není nic protiprávního. Odkazy na weby shromažďuje zcela beztrestně mnoho subjektů včetně velkých portálů. Je pravdou, že tyto odkazy směřují výhradně na fotky malých dětí, ale a teď POZOR na VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÉ FOTKY. Na fotky, které lidi na web sami vložili s tím, že se na ně kdokoliv může podívat. Tedy i pedofilové.

 

Takže z toho plyne jen jediná věc. Pokud se bojíte, že by vám mohl někdo způsobit újmu podíváním se na vámi umístěné fotografie na našem, ale i jakémkoliv jiném webu, fotky buď smažte, nebo zaheslujte.

 

A ještě jednou. Když dáte do fotoalb FOTKY a umožníte přístup všem, MOHOU SE DÍVAT i PEDOFILOVÉ.

 

Redakce však předpokládala, že takovýto fakt není třeba zdůrazňovat. Protože je obecně známý všem.

Reklama