Dnes by měl Česko opustit údajný britský pedofil Patrick Burnell. Tentokrát to ale nebude útěk před spravedlností na jiné, alespoň načas bezpečnější místo. Naopak, do rukou zákona už padl a čeká ho soudní proces v jeho zemi.

 

Předávání cizince, který je podezřelý ze zneužívání dětí, má během dne proběhnout na pražském ruzyňském letišti.  Vydání pedofila k trestnímu stíhání do Británie odklepl pražský soud minulé pondělí.

 

Jednadvacetiletý Ir má na krku obvinění ze 16 případů pohlavního zneužívání dětí. Vydání se nebrání, naopak ho sám vyžadoval. Chci být vydán do Velké Británie jakmile to bude možné,“ řekl Burnell u soudu s tím, že bude mít šanci dokázat svou nevinnu. Pokud se mu to však nepodaří, hrozí mu tam až doživotní vězení!

 

Ke zneužití mělo dojít na území Británie, především letech 2003 až 2006. Mezi nimi jsou i případy znásilnění dvou dívek ve věku 12 a 13 let. S těmi se měl cizinec seznámit prostřednictví internetu a pozvat je na projížďku autem. Výlety však skončily znásilněním. Burnell je také podezřelý z pořizování a držení dětské pornografie a dalších podobných trestných činů podobného. Česká kriminálka se snaží zjistit, jestli nepáchal podobné věci i u nás. Času na to měl dost, v Praze totiž pobýval dva roky.

 

Ir žil v Praze 10 v pronajatém bytě poklidný až nenápadný život. Nestýkal se s nikým ze zdejšího pedofilního podsvětí, pro sousedy byl možná až byl uzavřený. Nevycházel totiž příliš často ven a pohyboval se spíše jen po metropoli.

 

V jeho bytě se ho také podařilo české policii ve spolupráci s Interpolem v polovině července zatknout. Když ho přišli sebrat, zpočátku nereagoval na klepání, zvonění ani výzvu v češtině i angličtině. Dělal, že v bytě není. Prozradit ho měly klíče v zámku. Policistů nezbylo než vyrazit dveře. Burnell rezignoval a ani se zatčení nebránil. Od té doby pak čekal na vydání v pražské pankrácké věznici. Zásah přišel včas, podle informací policie se chystal znovu zmizet v zahraničí.

Reklama