nohy-na-seznam-a-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

1. Zbavte se starého laku
Napřed je potřeba odstranit na nohou starý lak na nehty. Pokud nemáte po ruce zrovna odlakovač, použijte papírový pilník, případně brousící hranoly nebo kostky z měkčího materiálu. Pilujte ovšem opatrně, ať nehet neporušíte a neublížíte si.  

2. Lázeň je základ
Než se pustíte do samotné pedikúry, dopřejte svým nohám odpočinek v teplé lázni. Dobře vám k tomu poslouží obyčejný lavor nebo je samozřejmě možné využít i vanu. Napusťte příjemně teplou vodu. Přidejte trochu koupelové sole a pár kapek čerstvého citrónu.  Ten zároveň funguje jako dezinfekce proti plísním. Dobrým domácím tipem mohou být také ovesné vločky, pomáhají na ztvrdlou kůži. Jednoduše je stačí přidat do lavoru či vany. Před další péči nohy důkladně usušte.

3. Odstraňte starou kůži
V posledních letech jsou velmi populární elektrické či bateriově dobíjené brusky na chodila. Ovšem většina pedikérek se shoduje, že není nad klasické ruční náčiní. Škrabka opatřená žiletkou vás zrohovatělé kůže spolehlivě zbaví. Drobné defekty je dobré zahladit pemzou. Poté vsaďte na peeling nohou. Pokud nemáte doma speciální kosmetický přípravek, jednoduše smíchejte olivový olej se solí, nohy důkladně promasírujte a „směs“ opláchněte tekoucí vodou.

4. Hydratace je klíč k úspěchu
Na řade je výživa chodidel. Naneste větší vrstvu hydratačního krému a nohy zabalte do mikrotenových sáčku nebo do potravinové fólie. Relaxujte a nechte působit alespoň 30 min. Ovšem čím déle, tím lépe.

5. Krásné nehty – krásné nohy
Pomocí ostrých nůžek zkraťte nehty. Použít se dají i speciální kleštičky. Po ostříhání nehty zapilujte, aby nebyly ostré. V tomto případě platí, že papírový pilník je pro nehty lepší a šetrnější než kovový. Nyní vám nic nebrání vybrat si svou oblíbenou barvu a nehty nalakovat. Doporučuje se aplikovat lak podkladový a poté dvě vrstvy barevného laku.

Zdroje: domácí pedikúraPedikérka radí