posteskla si naše čtenářka s nickem Natal. Má od dětství problém s tvrdou kůží a prstech, i když si je stále maže. Vždycky, když jde k pedikérce, tak se stydí, protože jí dává najevo, že se o své nohy nestará

Ahoj ženy. Od dětství (od prvního stupně ZŠ) mám problém s tvrdou kůži na patách a také na bříškách prstů u nohou. Celkově na nášlapových ploškách chodidla. Teď, když už jsem velkáááá, občas navštívím pedikúru. OVŠEM TY KECY.

Zkusila jsem zatím dvě pedikérky… dál nemam sil. Ono jich tady taky u nás ani o moc víc není. Nemůžu jí vysvětlit (ani jedné), že SI TO MAŽU, ale že nemůžu chodit každý večer – případně celodenně – s chodidly namazanými SÁDLEM, VAZELÍNOU, OLIVOVÝM OLEJEM či jinou vychytávkou, kterou mi doporučuje poté, co slavný Ozalin nebo jiné přípravky například od Avonu atd. prostě nezaberou.

Navíc – mám tu kůži na nášlapkách odjakživa zažloutlou. Holky se tomu kdysi ve škole v přírodě smály (ne posmívaly.. jen jim to přišlo legrační), že mám „žluté nohy“. Ta kůže nášlapek nemusí pak být ani zrohovatělá, ale je zkrátka žlutá (a průsvitná – omlouvám se zanechutnosti).

Nic s tím nejde dělat. Zkoušela jsem i „peelingové masky“ na nohy… levanduli… sůl.. Vždycky po čemkoli – i pedikúře, se druhý den vrátí mírné praskání: bílé prasklinky… vysušená kůže…

JÁ NEVIM UŽ.

Nechci to mít v létě, ale ty kecy té pedikérky – připadám si vždycky, jak když se snad nemyju nebo co!

A ještě jak to na těch nohou vypadá, tak ona mi to vezme víc, než je třeba, a potom mám druhý den červené čáry a BOLÍ MĚ TO při nášlapu, i v botě…

Achich ouvej, co mam dělat. V letních otevřených botách to vypadá pěkně hnusně.

JEDNOU V ŽIVOTĚ JSEM MĚLA KRÁSNÉ PATIČKY JAKO MIMINKO: a sice: když mi bylo strašně špatně, měla jsem úpal a 40 horečku a jediná cesta, kterou jsem vzládla, byla na toaletu… ale nohy umýt rozhodně ne. Tak po třech dnech jsem měla nožičky jak miminko – ale to se nemam mejt nebo co?

Už nevim co dělat. (a k pedikérce? no – jaj boha)

Pěkný den

Natal

Milá Natal, možná by bylo lepší než k pedikérce zajít na kožní. Tam by vám určitě poradili, co s tím.

Text nebyl redakčně upraven

...a co mi napíšete vy, milé ženy-in.

  • Jak se staráte o nohy a nehty?
  • Chodíte na pedikúru? Jak často? V čem je pro vás odborní péče lepší?
  • Vystačíte si s domácí pedikúrou? Jak postupujete? Máte nějakou „fintu“ jak mít chodidla krásně hladká? Kupujete si speciální kosmetiku na nohy? 
  • Máte nějaké problémy s kůží na nohách, jako jsou popraskané paty, otlaky, kuří oka, mozoly atd.? Jak s tím bojujete? Svěříte se nám?
  •  Jste spokojená s kvalitou a tvarem svých nehtů? Pilujete je, nebo stříháte? Ráda se chlubíte svýma nohama v otevřených botách, nebo je raději schováváte?
  • Lakujete si nehty na nohách i v zimě? Používáte spíš neutrální laky, nebo barevné?
  • Jak se vám líbí nové trendy v lakování, které představuje Mary Key? Inspirovala vás, nebo máte svůj styl a toho se držíte?
  • Jste v barvách laků odvážnější na rukách nebo na nohách?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama