whirlpoolMyčka nádobí se rychle zabydlela v našich domácnostech. Díky úzkým modelům si ji nemusí odepřít ani majitelé malých bytů, myčky jsou vhodné i do panelákových kuchyní. Jak ale její fungování využít co nejlépe? Seznamte se s novinkou Whirlpool ADP 850 a tipy na údržbu vaší myčky.

Skládejte správně

Myčky jsou členěny tak, aby umožnily umýt co nejvíce nádobí a zároveň zajistily co nejlepší výsledek. Ideální je skládat stejný typ nádobí k sobě, čímž se zajistí, že si například talíře nebrání. Do horního polohovatelného koše je vhodné dávat především sklo a křehké kusy nádobí, protože horní rameno není tak agresivní. Zašpiněné hrnce je tedy lepší dávat do koše spodního, nicméně dnešní výrobky
si s ním poradí i v koši horním.

Neoplachujte

Jednou z nesporných výhod myčky nádobí je úspora vody oproti mytí ve dřezu. Pokud nádobí oplachujeme, spotřebujeme vodu zbytečně. „Kvalitní myčky si s běžným zašpiněním nádobí poradí i bez oplachování,“ vysvětluje Ján Živný ze společnosti Whirlpool a dodává, „pokud ovšem plánujete myčku zapnou až za několik dní, spusťte si oplachovací program v myčce. Je úsporný a zabrání vzniku nepříjemného pachu.“

Starejte se o ni

Myčka nádobí nevyžaduje velkou péči, ale přesto se snažte, aby na nádobí nebyly větší kusy jídla. Například zrníčka z citrónů či kosti nejsou pro myčku odstranitelné a zachytí se ve filtrech. Pravidelně tedy čistěte filtr propláchnutím, které vám zabere pár minut. Jednou či dvakrát ročně je také vhodné pustit myčku naprázdno s tzv. čističem myčky. Myčce můžete také dopřát deodorant, i když ten už je spíše pro efekt, k jejímu správnému fungování nijak nepřispěje.

Whirlpool ADP 850 IX, WH

whirlpoolVolně stojící myčka v bílém i nerezovém provedení pojme až 9 sad nádobí a stane se nepostradatelným pomocníkem i té nejmenší kuchyně. Spotřebič nabízí možnost vybrat si ze 7 praktických programů, například studené předmytí, sklo, rychlé mytí atd. Doporučená maloobchodní cena je 10 590 Kč.

Reklama