shutterstock-1605578563-1-.jpg

Foto: Shutterstock

Hopík probudí chodidla

Malým pevnějším hopíkem nebo menším míčkem (ideálně takovým, který je určen přímo pro masáž chodidel) projedeme pod klouby všech prstů a jemně vždy zatlačíme. Postupujeme přes celou plosku, promasírujeme ji a stejně tak postupujeme i u přechodu k patě. Do hopíku můžeme více zatlačit a rolovat ho rychlými pohyby pod celým chodidlem. „Tím ho krásně aktivujeme. Je to skvělá technika, kterou oceníte i před běháním. Vaše chodidla pak budou na sport ideálně připravená,“ doporučuje Lucie Rychetská.

Tip: Pokud vás trápí hallux (vbočený palec), umístěte malý míček mezi palec a ukazováček, čímž se palec začne hezky vybočovat. Chvíli tak vydržíme a opakujeme, jak často to jde.
 
Ruce si zaslouží masáž

„Ruce jsou částí těla, na kterou zapomínáme, a přitom nás tak často bolí. Stačí si přitom sednout a celé ruce od zápěstí až po ramena promasírovat – třeba opět míčkem. Pro větší intenzitu můžeme ruku poté položit na předloktí a promasírovat ji také hezky z vrchu,“ doporučuje Lucie Rychetská.
 
Osvobozující osmičky pro bolavá zápěstí

S čím se lektorka často setkává, je také bolest zápěstí. To nás bolí ze špatného opírání se, když máme například při cvičení propnuté lokty. Ty je dobré mít vždy lehce pokrčené, aby se loketní jamky „koukaly“ na sebe. Nejvíc by měly být zatížené prsty, a naopak trochu odlehčená zápěstí, prsty vždy směřují dopředu. „Když bolí zápěstí, můžeme dát ruku v pěst a dělat osmičky, když bolí karpály, je vhodné ruku v této oblasti jakoby ždímat,“ radí odbornice.

shutterstock-631707923.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroj: Lucie Rychetská