skinDětská kůže je asi pětkrát tenčí než kůže dospělých, obsahuje až o 80 % více vody, a proto je vláčnější a měkčí. Novorozenecká a kojenecká pokožka je ale také méně odolná vůči zevním vlivům než pokožka většího dítěte nebo dospělého a z toho důvodu je potřeba o ni vhodně pečovat. Hlavní zásadou je používání kosmetických přípravků speciálně určených pro dětský věk, jako jsou produkty značky Oilatum.

Kojence do jednoho roku bychom vůbec neměli vystavovat slunečním paprskům a vysokým teplotám. Ani starší děti by na slunci neměly trávit zbytečně moc času, avšak v pokročilém věku dítěte už to tak snadno uhlídat nelze. V létě proto nesmíme zapomínat chránit dětskou pokožku proti působení ultrafialového záření, což platí nejen pro zdravou pokožku, ale tím více i pro citlivou. Citlivá kůže může totiž obzvlášť snadno zareagovat na vnější podněty zarudnutím, podrážděním, výsevem pupínků a svěděním. Proto kromě vhodných opalovacích prostředků s vysokým faktorem bychom měli věnovat pozornost i její následné péči.

Citlivou pokožku je vhodné ošetřovat speciální šetrnou kosmetikou určenou pro tento typ, která by měla být bez parfémů a dalších alergizujících složek. Do koupele přidáváme místo běžného mýdla oleje, po koupeli natíráme celé tělo kojence včetně obličeje jemnými krémy, které pokožku zklidňují, hydratují a zvláčňují, a tím posilují její přirozenou obrannou funkci.

Oilatum

Oilatum krém je určený k péči o suchou a citlivou pokožku celého těla. Díky obsahu účinných látek pokožku dlouhodobě zvláčňuje a promašťuje. Obnovuje přirozenou kožní bariéru, brání nadměrnému odpařování vody z pokožky a zklidňuje podráždění. Je určen pro běžnou péči o kůži novorozenců, kojenců a malých dětí i pro dospělé s extrémně suchou pokožkou. Je vhodný zejména při kožních ekzémech. Aplikuje se 2–4x denně podle potřeby na obličej či celé tělo. Nejlepšího efektu je dosaženo, pokud je aplikován bezprostředně po mytí. Neobsahuje parfémy ani parabeny.

Orientační maloobchodní cena je 139 Kč.

Oilatum Emollient je přísada do koupele, která čistí a zároveň zvláčňuje pokožku. Přináší úlevu suché, podrážděné a svědící kůži. Při koupeli není potřeba používat mýdla, která by mohla pokožku vysušovat. Díky obsahu lehkého tekutého parafínu vytváří Oilatum Emollient na povrchu kůže ochranný film, který uzamyká v pokožce vlhkost a zabraňuje jejímu dalšímu vysychání. Přípravek je určen pro ošetření a léčbu ekzémů a příbuzných problémů se suchou a citlivou pokožkou.

Orientační maloobchodní cena (500 ml) je 289 Kč.

Oilatum mýdlo je dermatologické, jemné zvlhčující mýdlo s obsahem tekutého parafínu, ideální pro časté mytí suché a citlivé kůže. Jeho struktura a složení nenarušují přirozenou lipidovou ochranu pokožky. Mýdlo může být používáno při mytí, koupání i sprchování.

Orientační maloobchodní cena je 159 Kč.

Všechny produkty značky Oilatum můžete zakoupit v lékárně. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci. Více informací najdete na webových stránkách www.oilatum.cz, které nyní mají pro vás novou tvář. Naleznete zde mnoho užitečných informací nejen z oblasti péče o dětskou pokožku.

Reklama