LadymarinV dnešní uspěchané době často na sebe nemáme čas. Žijeme zrychleně, jíme instantní a chemicky upravené potraviny, vzduch, který dýcháme je plný zplodin, bereme léky, jež zatěžují organismus. Všude čteme články a posloucháme odborníky, jak musíme dbát o své zdraví a žít zdravým stylem života. Dodržet všechna doporučení se ale daří jen někomu z nás.

Všechny látky, které dostáváme do těla, i ty, co zatěžují naše tělo následně musí zpracovat velmi výkonný orgán - játra, bez kterého nelze žít. Díky játrům nám správně funguje metabolismus všech živin. Zpracovávají látky nezbytné pro funkci organismu a zároveň odchytávají a odstraňují vše, co do těla nepatří. Jsou důležitým filtrem, bez kterého by se naše tělo doslova otrávilo. Umí zpracovat léčiva, etanol (alkohol), další zátěžové látky. Pokud je ale těchto látek moc nebo je konzumujeme pravidelně, musí být výkon jater vyšší.

Játra mají pro zdraví velký význam

  • Přeměňují vstřebané cukry, tuky a bílkoviny, připravují je pro použití v organismu.
  • Jsou zásobárnou vitamínů a živin, protože skladují energii a důležité látky (minerály, vitamíny) a podle potřeby těla je uvolňují do krevního oběhu.
  • V játrech se tvoří žluč, ta vylučovaná do střeva ovlivňuje vstřebávání tuků a některých vitamínů, do žluči játra vylučují nadbytečné látky.
  • Odstraňují jedovaté látky, zároveň zachycují a zpracovávají látky vzniklé v našem těle jako jsou například hormony, bilirubin...

Stav našich jater „jaterními testy“ zkoumá velmi často lékař při běžné preventivní prohlídce nebo například pokud vám například chce předepsat antikoncepci či jiné léky, které berete dlouhodobě. Funkce jater je významnou složkou fungování celého těla. Tento orgán je ale také křehký a náchylný k onemocnění. Proto musíme dbát na zdraví jater.

Berete si často léky na bolení hlavy? Prášky na spaní? Jiné léky? Víte, že zatěžujete svá játra?
Je důležité připomenout, že přibližně 2-5 % jaterních poškození u hospitalizovaných pacientů vzniká v souvislosti s užitím léků. Na jaterním poškození se může podílet přímý toxický účinek léku a jeho metabolitů nebo imunopatologické mechanismy (alergická nebo autoimunitní reakce).

Ladymarin

Rádi bychom vám doporučili novinku - Ladymarin, doplněk stravy
Ladymarin
obsahuje suchý extrakt z plodů ostropestřce mariánského, který má příznivý účinek na jaterní buňky a pomáhá regenerovat jaterní tkáň.

Svým ochranným účinkem na jaterní tkáň může ostropestřec pomáhat mírnit negativní vlivy životního prostředí i následky dlouhodobé konzumace cizorodých látek. Výtažek ze semen bodláku ostropestřce mariánského (Silybum marianum), nazývaného silymarin, byl využíván v tradiční medicíně již ve starověku.

Více na www.ladymarin.cz

Reklama