„Mamka je gynekoložka, taťka zubař a starší brácha pracuje jako chirurg. Já peču dorty a rozvážím je do kaváren. Strašně mě to baví, ale jsem černá ovce rodiny. Rodiče si pro mě totiž představovali jiné povolání,“ popisuje Daniela.

Její otec a matka totiž považují za prestižní jen několik oborů. Kromě medicíny jsou to například také práva. Daniela se vždy dobře učila, ale dlouho nevěděla, čemu by se v životě chtěla věnovat. Před lety podlehla tlaku ze strany rodičů a přihlásila se na práva. Přijímačky zvládla levou zadní, ale záhy zjistila, že tento obor není nic pro ni. Během studia začala ve volném čase péct dorty. Nejprve pro kamarády a známé, ale poměrně rychle měla velkou klientelu a dostala nabídky i z několika kaváren. Ve druhém ročníku tedy práva opustila a začala se věnovat své velké vášni – sladkému. Podpory ze strany rodičů se ale nedočkala.

64216befc8811obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Už je to sedm let, co peču profesionálně a rodiče pořád nezkousli, že ze mě není právnička. Místo toho, aby ocenili, že lidem ode mě moc chutná a práce mě strašně naplňuje a baví, pořád mám na talíři, že jsem nenaplnila jejich očekávání a bez titulu z vysoké jsem pro ně méněcenná,“ říká Daniela.

Její rodiče si podle Daniely zřejmě myslí, že když do ní budou stále šít, ještě se na školu vrátí a dodělá ji. To pro mladou ženu ale nepřipadá v úvahu. Se svou profesí je naprosto spokojená a absence vysoké školy ji nijak netrápí. Nepodporující rodiče ji ale trápí hodně.

„Dřív jsme měli skvělé vztahy, ale po odchodu z práv je to bída. Přijde mi, že mě na oběd jednou za čas zvou jen ze slušnosti a já se jim vnucovat nechci. S bráchou se vídají mnohem častěji a taky jsou k němu srdečnější. Je to jejich pan chirurg a já jsem nicka, co zahodila kariéru,“ uzavírá.

Zdroj: respondentka Daniela

Čtěte také: