Recepty na vánoční cukroví se liší prakticky rodinu od rodiny a dědí se po celé generace. I mezi nimi jsou však jasní favorité. Průzkumy tvrdí, že vůbec nejoblíbenějším vánočním cukrovím, které nesmí chybět ve většině domácností, jsou vanilkové či mandlové rohlíčky. Velmi oblíbené je ale i linecké cukroví, vosí hnízda, perníčky, ořechy či rumové kuličky. Drtivá většina žen přitom peče nejvýš deset druhů cukroví. Téměř čtvrtina se pak  adventu nemůže dočkat a proto s pečením začíná už během listopadu. Stále však přibývá i žen, které se odmítají vzdát zážitku sledování pohádek za pojídání vánočního cukroví, odmítají se však kvůli tomu na půlku prosince odstěhovat k pečící troubě. Přesně těm se snaží vycházet vstříc například internetový supermarket rohlik.cz, který do svého sortimentu každoročně zařazuje jak hotové těsto na vánoční cukroví tak několik druhů cukroví již napečeného.

“Je obvyklé, že si naši zákazníci upečou jeden nebo dva druhy cukroví sami, aby načerpali vánoční atmosféru, ale k nám si přijdou zakoupit ostatní druhy,“ říká Monika Maroši z Merhautova pekařství, která cukroví pro rohlik.cz dodává. A Tomáš Dudek z Pekařství Kabát, od nějž rohlik.cz vánoční cukroví rovněž odebírá, ji doplňuje: „Cukroví je u nás dělané velmi poctivě, každý jednotlivý kousek je dělán ručně, dle tradičních českých receptur našich babiček.“ Největší poptávka přitom v loňském roce byla po máslových rohlíčcích, medových perníčcích a lineckém cukroví. Ale také po vánočkách, které budou letos nově pekaři péct přímo ve skladu a dodávat zákazníkům až ke dveřím jen pár hodin po upečení.

Velkým hitem předvánočních týdnů jsou také již hotová těsta na cukroví z poctivých ingrediencí od Merhautova pekařství.„Zákazníkům vše doručíme ten samý den až ke dveřím. Ušetří hromadu času a nemusí nic v kuchyni uklízet. Z hotového těsta stačí cukroví pouze vytvarovat a strčit do trouby,“ říká dále Pavel Kopecký z rohlik.cz. A dodává, že nejraději zákazníci nakupují na perníčky, linecké nebo ořechové těsto. Tak proč se připravovat o drahocenný čas s blízkými, když cesta k tomu nejlepšímu vánočnímu cukroví teď může být jednodušší než kdykoliv předtím?

Celý sortiment naleznete na ROHLIK.CZ

Reklama