Ve své nabídce má řadu šetrných a hypoalergenních produktů s vyváženým pH. Jemně čistí, hydratují a zanechávají dětskou pokožku hebkou na dotek. Článek byl připraven ve spolupráci se značkou JOHNSON´S®.

63b6aa6a77ab5blobid0.jpg

Se značkou JOHNSON´S® jsme si povídali o tom, jak správně pečovat o pokožku novorozence a proč si vybrat pro miminko právě kosmetiku JOHNSON´S®

Podle čeho se mají maminky rozhodovat, když si kupují produkty pro péči o pokožku novorozenců?
Pokožka novorozence má svá specifika. Je až o 30 % tenčí než pokožka dospělého a je méně odolná vůči nepříznivým vnějším vlivům. Kůže novorozeného miminka je tedy náchylnější k podráždění a vysušení. Výběru kosmetiky je proto třeba věnovat náležitou pozornost.
V prvé řadě je třeba vybírat kosmetiku, která je speciálně určena pro novorozence. Jedině tak můžeme zajistit, že budou naplněny specifické potřeby novorozenecké pokožky. Nikdy nepoužíváme kosmetiku určenou pro větší děti nebo pro dospělé, která bývá méně šetrná a může obsahovat dráždivé složky.

Představujeme maminkám produkty JOHNSON´S®, které novorozenci mohou používat od 1. dne života. Jakou péči přinášejí této zvlášť jemné, citlivé a tenké pokožce?
Dětská kosmetika z řady JOHNSON´S® Cottontouch™ a také JOHNSON´S® Mycí gel pro tělo a vlásky byly vyvinuty speciálně pro novorozence. Všechny výrobky mají šetrné složení, je klinicky ověřeno, že jsou vhodné pro pokožku novorozence. Mají vyvážené pH. Produkty JOHNSON´S® Cottontouch™ (olej, mléko na tělo a tvář, koupel a mycí gel 2v1) obsahují také pravou bavlnu. Za vývojem produktů stojí dlouholetý výzkum.
Obecně pro dětskou kosmetiku JOHNSON’S® platí, že vybíráme pouze vysoce kvalitní ingredience, které jsou dostatečně šetrné pro děti. Proto jsme zamítli více než 400 složek, které neodpovídají našim standardům Best for Baby™. V roce 2019 došlo k velké revizi a úpravě složení všech dětských kosmetických přípravků značky JOHNSON’S®.

Pro pokožku miminek je důležité, aby kosmetické přípravky byly hypoalergenní. Splňují tuto vlastnost všechny produkty JOHNSON´S® z řady pro novorozence?
Ano, přesně tak. Všechny výrobky JOHNSON´S® pro novorozence jsou hypoalergenní, byly vyvinuty tak, aby bylo minimalizováno riziko vzniku alergie.

63b6b51b06805obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem uživatelky Jane Laur. www.instagram.com

Jak často může maminka produkty JOHNSON´S® z řady pro novorozence používat? (Některé maminky například koupou svá miminka ob den)
Přípravky JOHNSON´S® pro novorozence jsou určeny pro každodenní použití. Stolice a moč, ale i pot, sliny, zbytky mléka nebo blinkání mohou jemnou kůži novorozence při delším kontaktu dráždit. Krátká koupel s použitím vhodné kosmetiky je proto ideální každý den. Voda sama k dostatečnému očištění od těchto nečistot nestačí.  Nabízíme proto maminkám dva mycí gely. Prvním z nich je přípravek z řady Cottontouch™ s obsahem pravé bavlny - JOHNSON’S® Cottontouch™ koupel a mycí gel 2v1. Extra jemná pěna umývá a chrání citlivou pokožku před vysušováním od 1. dne života. Snadno se oplachuje a neulpívá na pokožce. U maminek je velmi oblíbený také JOHNSON´S® mycí gel pro tělo a vlásky, který šetrně umývá vlásky i pokožku hlavy. Vyvinut byl speciálně pro novorozence, nezřídka ho však používá celá rodina. Proto nyní nabízíme i velkou náhradní náplň v ekologickém kartonovém obalu a navíc i za výhodnější cenu.
Pokud na koupel není čas, je vhodné omýt pod sprchou každý den alespoň zadeček. Každodenní koupel pro malá miminka ale moc doporučujeme. Není to jen otázka hygieny, ale i příjemně strávený společný čas rodiče a děťátka, děťátko se příjemně unaví a zklidní před spaním.
Jiné je to pak u miminek, u kterých se projevil atopický ekzém. Tam je pak již vyloženě vhodné doporučit celkovou koupel pouze 3x týdně a ostatní dny jen omýt exponovaná místa.

V nabídce dětské kosmetiky je také mléko a olej. Je třeba novorozence mazat po každém koupání?
Po každé koupeli je vhodné ihned ošetřit celé tělíčko zvláčňujícím tělovým mlékem nebo olejem. Jen díky tomu udržíme přirozenou vlhkost v pokožce a chráníme ji před vysušením a podrážděním.
Na výběr mají maminky JOHNSON’S® Cottontouch™ mléko na tělo a tvář nebo JOHNSON’S® Cottontouch™ olej, podle toho, který přípravek je jim příjemnější. Oba chrání pokožku před vysušováním od 1. dne života. Olejíček se navíc dobře hodí i pro masáž miminka a do vlásků v případě seboroické dermatitidy. Tělové mléko má zas pro některé maminky příjemnější konzistenci.

63b6aa863b641obrazek.jpg

Jak je to s péčí o vlásky v novorozeneckém věku? Vyžadují vlásky nějakou specifickou péči?
Novorozenci obvykle mívají jen málo vlásků, které jsou velmi jemné. Vlásky proto obvykle stačí umýt jen 1x týdně. Oba naše mycí přípravky pro novorozence (JOHNSON’S® Cottontouch™ koupel a mycí gel 2v1, JOHNSON´S® mycí gel pro tělo a vlásky) jsou vhodné pro mytí nejen pokožky, ale i jemných dětských vlásků. Teprve když je vlásků více a zhoustnou, je dobré začít s častějším mytím třeba 2x týdně a případně začít používat i přípravek určený speciálně na mytí dětských vlásků.
U všech přípravků na mytí vlásků platí, že musí být tak jemné, aby nepálily při zanesení do očí. Naše mycí gely jsou díky formuli No more tears® k očím stejně jemné jako voda. Toto se samozřejmě týká nejen našich přípravků pro novorozence, ale i dětské kosmetiky JOHNSON´S® pro větší miminka a děti (řada JOHNSON’S® Bedtime, vlasová kosmetika JOHNSON’S® Strength Drops a Shiny Drops).
U novorozenců se ve vláskách často objevují mastné žlutavé šupiny ve vlasech (tzv. seboroická dermatitida). V tomto případě je vhodné šupinky alespoň 3 hodiny před večerním koupáním promasírovat olejíčkem JOHNSON’S® Cottontouch™. Šupinky se tímto změkčí, při koupeli se pak snáze jemně vyčešou, olejíček při koupeli z vlásků vypláchneme.

Rádi vám doporučíme produkty, které můžete používat pro novorozence už od prvního dne jejich života. 

JOHNSON´S® Cottontouch™ Koupel a mycí gel 2v1
63b6a971a531eobrazek.jpg

O čistou pokožku miminka se postará dětská koupel a mycí gel 2v1 s obsahem pravé bavlny. Hodí se do koupele i na sprchování. Kůži šetrně čistí a zároveň chrání před vysušováním, snadno se oplachuje. Může se pochlubit hypoalergenním složením. 
Více ZDE


JOHNSON´S® Baby Cottontouch™ Mléko na tělo a tvář 
63b6a99086ad6obrazek.jpg

Představuje jemnou a šetrnou péči o pokožku miminek. Mléko s obsahem pravé bavlny je určené na tělo i tvář. Hydratuje a chrání citlivou pokožku novorozence před vysušováním. Je hypoalergenní a má vyvážené pH.
Více ZDE

JOHNSON´S® Baby Cottontouch™ Olej na tělo a vlasy pro děti
63b6a9e008b15obrazek.jpg

Ze stejné řady jako předchozí dva produkty, a tedy s obsahem pravé bavlny, je i olej určený na tělo a do vlásků v případě seborei. I ten je vhodný od narození. Rychle se vstřebává, je hypoalergenní, chrání pokožku před vysušením a poskytuje dokonale jemnou a šetrnou péči.
Více ZDE

JOHNSON’S® Mycí gel pro tělo a vlásky
63b6aa1e7c5a9obrazek.jpg

Doporučujeme i mycí gel, který šetrně myje pokožku a vlásky těch nejmenších miminek včetně novorozenců, má hypoalergenní složení, vyvážené pH a je testovaný dermatology a pediatry. Díky receptuře No More Tears® neštípe v očích, je k očím stejně jemný jako voda. 
Více ZDE

Zajímavý článek, který by vám neměl uniknout: Oslovili jsme 10 maminek s dětmi ve věku od 6 do 12 měsíců, aby pro nás testovaly dva produkty: JOHNSON’S® Mycí gel pro tělo a vlásky a JOHNSON’S® Bedtime koupel pro dobré spaní. Na vyzkoušení také dostaly nové ekologické náplně oblíbených výrobků JOHNSON’S® v kartonovém obalu, který obsahuje o 90 % méně plastů.* Do testování se zapojila i naše redakce.

Jak dopadl test maminek? Přečtěte si v uveřejněném článku: Maminky potvrzují: Produkty na koupání od JOHNSON’S® nám velmi vyhovují, děti jsou spokojené a dobře usínají

Jak dopadl redakční test? Přečtěte si v uveřejněném článku: Děti vyzkoušely produkty na koupání od JOHNSON’S®. Očistný rituál je zklidnil a příjemně unavil

63b6a910e2818obrazek.jpg*O 90 % méně plastů než ve dvou 500 ml lahvích
63b6a8ee7afceobrazek.jpg