Foto: Shutterstock


Záhřívací lahve

Babičky jim často říkávají Vašek, ale pod tímto názvem je na trhu nenajdete. Nejčastěji na ně narazíte pod pojmem termofor. Příprava je snadná. Gumová náplň se naplní horkou vodou a pak vydrží hodiny a hodiny. Navíc se vyrábí ve všemožných provedeních. Některé jsou pletené, jiné chlupaté a díky hezkému designu mohou klidně čekat na polici, až budou potřeba. 

Výhody: opravu velmi dlouhá až nekonečná vydrž tepla
Nevýhody: guma často smrdí i po několikáté aplikaci

Polštářky s peckami

Třešňové polštářky plní stejnou funkci jako více známé pohankové polštářky. Třešňové pecky velice dobře akumulují teplo - můžete je stejně jako pohankové slupky nahřát na sluníčku, v troubě nebo na topení a naakumulované teplo využít při bolestech břicha, menstruačních bolestech, bolestech hlavy, při zablokování páteře, krku, přinášejí úlevu i při dně, revmatických bolestech končetin a kloubů, předcházejí tvorbě křečových žil. Nachlazené naopak pomáhají snížit horečku nebo ulevit od spálenin.

Výhody: Výhodou třešňových pecek je, že je můžete bez obav prát, neztrácí objem, akumulované teplo udrží poměrně dlouho, jsou 100 % přírodní.
Nevýhody: žádné

Plyšáci se zrníčky

Heboučcí plyšáci zahřejí každou postel, navíc se můžete nechat unášet krásnou vůní levandule přímo z Francie, která má uklidňující účinky. Tu mají plyšáci v bříškách spolu se 100% přírodní náplní z prosa a lněných semínek. 

Výhody: krásný design
Nevýhody: nahřívat je můžete pouze v mikrovlnce

Rašelinový termofor

Rašelinový termofor je vhodný k tepelné terapii při revma, při nezánětlivých bolestech kloubů, ztuhnutí svalů, kloubů a páteře, bolestech břicha, při menstruačních potížích atd. Termofor lze také nachladit a použít jako chladovou terapii při otoku, zánětech, naraženinách, bolestech hlavy i pro běžné ochlazení během parných dnů.

Výhody: dlouhá výdrž

Nevýhody: bohužel se neprodávají v hezkých obalech

Reklama