Za pekárenskými výrobky od lokálních producentů mohou zákazníci vyrazit i do obchodů Tesco

Na prodejních pultech obchodů Tesco naleznou zákazníci každý den přes tisíc položek ze sortimentu sladkého a slaného pečiva. Ve vybraných prodejnách navíc mohou nakoupit i ryze regionální produkty. Takovým příkladem je i velmi oblíbený Držkovský chléb od Semilské pekárny, který je k dostání ve více než dvaceti prodejnách Tesco od Liberce až po Prahu. Díky již tříleté spolupráci s Tesco tak Semilská pekárna rozšiřuje své působení i za hranice svého regionu.

Čerstvé pečivo je jednou ze základních položek v každodenním nákupním seznamu většiny rodin. Jeho výběru proto věnují dostatečnou pozornost. „Zákazníci mají rádi široký výběr pečiva, a to i u chleba. Proto se snažíme tuto nabídku stále rozšiřovat. Na prodejních pultech jsou tak k dostání i chleby od menších pekáren, k jejichž produktům se mnozí zákazníci z větších měst běžně nedostanou,“ uvádí Pavla Lubasová, manažerka nákupu pečiva společnosti Tesco a dodává: „Velmi pozitivní ohlas jsme od zákazníků v poslední době zaznamenali například při zahájení prodeje oblíbeného Držkovského chleba, který je běžně k dostání přímo v pekárně na severu Čech.“  O oblibě českých pekárenských výrobků svědčí i čísla prodejů. Jen za poslední dva týdny se prodalo přes čtyři sta kusů pečiva od malých regionálních pekáren.

bread

Čerstvost a skladování

Důležitým aspektem u pečiva je jeho čerstvost. Tomu samozřejmě musí odpovídat podmínky jeho skladování a doplňování. Závoz pečiva do obchodů Tesco probíhá okolo sedmé hodiny ranní, kdy se ihned umístí do regálů. Zbývající pečivo je pak bezpečně uskladněno v suchém prostředí v zázemí obchodu a doplňuje se průběžně. S čerstvostí je úzce spjato i to, jak se pečivo skladuje doma. „Mnoho zákazníků pečivo uchovává v igelitových sáčcích, což vůbec není vhodné. Ideální je pečivo zabalit do čisté utěrky a uložit do chlebovky. Též se nedoporučuje skladování pečiva v chladničce, protože rychleji stárne,“ uzavírá Pavla Lubasová.

Tesco podporuje lokální dodavatele

Pro zákazníky Tesco dodává 100 % čerstvých hub soběslavská společnost České houby a.s.. Spolupráce, která trvá již více než deset let, se postupně rozšířila a dnes jsou tak na prodejních pultech Tesco nejen houby čerstvé, ale i sušené a také salátové výhonky, zeleninové pasty  a další sortiment.

Tesco

 

Reklama