Pečicí trouba, kdo z nás ji dnes doma nemá? Jestliže se ale chystáte ke koupi trouby nové, určitě to nebudete mít jednoduché. Nejen, že se ceny pečicích trub pohybují od hranice asi devět tisíc až po sumu značně přesahující sto tisíc (opravdu!), ale můžete si vybrat z nepřeberného množství funkcí. Co má tedy ta vaše trouba umět, nám dnes poradí majitel kuchyňského studia pan Vývoda.

"Jako u ostatních spotřebičů, ze všeho nejdříve přemýšlíme, jestli chceme troubu v kombinaci s varnou deskou, nebo zvlášť. Rozhodneme-li se pro kombinaci s varnou deskou, můžeme si vybrat ze dvou variant. Volně stojící sporák, nebo vestavba. U druhé varianty najdeme ovládací tlačítka varné desky na čelním panelu trouby.

Rozhodneme-li se, že chceme varnou desku a troubu samostatně, má to jednu podstatnou výhodu. Troubu si můžeme nainstalovat do výšky očí a nemusíme se tak ohýbat k připravovanému pokrmu. Horká trouba navíc není v dosahu dětí. Varná deska má potom ovládací tlačítka přímo na své ploše. U nových kuchyní bych se rozhodně přikláněl k tomuto řešení."

Elektrickou nebo plynovou?
Další, podle čeho si troubu vybíráme, je to, jestli jde o troubu elektrickou nebo plynovou. Navíc si můžeme vybrat také troubu, která má navíc cirkulující horký vzduch - troubu horkovzdušnou, v kombinaci s grilem, nebo nejmodernější troubu parní. Ty poslední jmenované jsou u nás ještě pořád dosti drahé a budeme se jim věnovat ve zvláštním článku. 

"Většina kupujících dává přednost troubám elektrickým, popřípadě elektrickým v kombinaci s horkovzdušným provozem. Plynové trouby příliš oblíbené nejsou, a to hlavně proto, že pečou pouze zespoda. Elektrické, oproti tomu, mají vždy pečení zespoda i shora."

Výhodou elektrických trub kombinovaných s horkovzdušným provozem je hlavně fakt, že k přípravě pokrmu potřebujete asi o dvacet stupňů nižší teplotu než u klasických trub, a tím vlastně šetříte energii. Další velkou výhodou je, že horký vzduch v troubě rovnoměrně cirkuluje, a tak můžete zároveň připravovat jídlo v několika patrech trouby. A co je na tom nejlepší, pokrmy můžou být různého druhu (slané, sladké) a navzájem od sebe nepřechytávají své vůně.

Pozor na horké pekáče!
Velice důležitá je bezpečnost při manipulaci s pekáči a plechy, které vytahujeme horké z trouby. Proto je dobré zvolit si ten správný výsuv.
"V nejlevnějších troubách jsou na bočních stranách trouby drážky, do kterých můžete zasouvat buď mřížku, na kterou pokládáte pekáče nebo jiné nádoby, nebo přímo plech, který do drážek zapadne. Tento způsob výsuvu není příliš praktický. Když máte plech nebo mřížku vysunutou do poloviny ven, je nestabilní a můžete se popálit horkou nádobou.

Mnohem bezpečnější jsou buď celé výsuvné vozíky, kdy přední kryt trouby neotevíráte, ale vysunute spolu s obsahem trouby. U těch nejlepších pečicích trub se přední kryt opět odklápí a vy můžete vysunout plech v troubě nebo mřížku, s tím rozdílem, oproti levným troubám, že se vám nekymácí a jsou velice stabilní. Přirovnat je můžeme k plnovýsuvům u zásuvek."

A něco navíc...
"Nové trouby jsou opravdu dokonalé. Mají mnoho funkcí a je jen na vás, které si vyberete a do kterých chcete investovat. Začnu třeba u toho, že mnoho pečicích trub už dnes zvenčí nepálí. Je to buď proto, že mají více vrstev skla nebo silnější sklo na přední straně, nebo díky ventilátoru, který sklo ochlazuje. Toto je dobré zejména v domácnosti s malými dětmi. Tam se také hodí trouby s dětskou pojistkou. Ta zabrání dětem, aby mačkaly tlačítka tak dlouho, až vám třeba při chodu trouby změní program. Troubu také samy nemůžou spustit.

Pořád se ještě prodávají trouby, kde teplotu nastavujete pomocí otočného knoflíku. Čím dál častější je ale digitální ovládání, kdy teplotu regulujete po jednom stupni. Digitální ovládání je dobré taky proto, že vám u některých trub ukazuje zbytkové teplo, můžete si nastavit čas, kdy chcete, aby se trouba vypnula, na displeji se vám zobrazuje program na jaký pečete, teplota pečení, můžete si naprogramovat spuštění či vypnutí trouby.

Další vymožeností u moderních pečicích trub je tzv. tepelná sonda. Tu jednoduše zabodnete do připravovaného masa a sonda ukazuje teplotu uvnitř. Nakonec vám ukazuje zbytkový čas, který zbývá do dohotovení pokrmu. Čas i teplota jsou zobrazovány na displeji trouby, protože tam sonda vysílá signál. Po upečení se trouba sama vypne."

Čištění - není problém!
"Každá kuchařka dobře ví, že vyčistit troubu bývá dost velký problém. Ale i na to už výrobci myslí. U trub, které mají speciálně upravený vnitřní povrch není jejich udržování problém. 
Luxusnější pečicí trouby jsou vybaveny pyrolytickým čištěním. Trouba se při něm zahřeje na teplotu kolem 500 °C a všechny nečistoty se z trouby prostě spálí na popel, který z trouby jednoduše vytřete.

Jiné trouby jsou vybaveny speciální povrchem, který ucpe všechny póry, a čištění je pak velice snadné. Z takovéhoto materiálu se vyrábí i plechy, na kterých se vám nic nepřipálí.
A dalším řešením jsou odnímatelné vnitřní stěny trouby, které jednoduše vyndáte ven a umyjete ručně nebo v myčce na nádobí."

Poradili jsme vám při výběru trouby? Nebo se potřebujete ještě na něco zeptat?           

             
Reklama