Tradice Pečení pro UNICEF se v naší republice ujala. Pravidelně probíhá v Praze, ale i v jiných městech. Před pár lety si ji oblíbili také ve Zlíně a při posledních několika akcích jsem také měla možnost pomáhat. Protože ten, kdo pečení ve Zlíně rozjel, je moje kamarádka Lenka, Bohyně kuchyně.

Pečení pro UNICEF

Ideální načasování pro tuto akci je Zlínský filmový festival. V této době se totiž ve městě pohybují herci, zpěváci a jiné známé české osobnosti. A ty lákají davy lidí. Každý se chce vyfotit, dostat podpis od hvězdy a také se většinou nechá zlákat dobrotami, které nabízíme na stánku.

Pečení pro UNICEF

Letos jsme navíc jako lákadlo přidali možnost vylosovat si hodnotnou cenu, kterou pro UNICEF věnovaly různé firmy. V nabídce tak byly výrobníky limonády, žehlička, vlasové volumizéry, osobní váha, perfektní kávovar, dárkové poukazy, omalovánky, domácí müsli, dort a spousta další věcí. A kdo nevyhrál žádnou z cen, mohl si za svůj příspěvek vybrat něco sladkého.

Pečení pro UNICEF

Velkým přínosem byla pomoc moderátorů celé akce. Ti ke stánku zvali všechny kolemjdoucí a hodně nám pomáhali. U mikrofonu se střídal Martin Hrdinka a skvělá Markéta Hrubešová.

Kromě nich se nám po půl hodinách měnili vedoucí naší cukrárny. Odstartovala Míša Dolinová, kterou postupně vystřídal herec Lukáš Hejlík, moderátor Jan Rosák, herečka Hanka Vágnerová a nakonec i tři nejkrásnější dívky České republiky roku 2014 - České Miss - Gábina Franková, Nikola Buranská a Tereza Skoumalová.

Česká Miss 2014

Přiznám se bez mučení, že na nějaké modelíny jsme se s bohyní Lenkou těšily nejméně. Namyšlená ramínka na šaty! Opět se ukázalo, že předsudky jsou k ničemu. Všechny tři holky byly naprosto dokonalé. Skvěle komunikovaly s lidmi kolem, makaly jako o život a rozdávaly podpisy, fotky i úsměvy na všechny strany. Nikola Buranská neváhala a vyrážela do davu, kde lákala všechny lidi, které potkala. Holky, děkujeme. :-)

Pečení pro UNICEF

S výzdobou nám pomohla velice ochotná a hodná Katka Dachovská, která ráda pracuje s papírem a na domácím plotru Silhoutte nám vyřezala obrovskou hromadu papírových dekorací.

Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří napekli a cukroví přinesli a přivezli do Zlína. Byla toho letos hromada a všechno velice dobré. My samy, Bohyně kuchyně, jsme pekly celé sobotní odpoledne, večer a celou noc zdobily.

Pečení pro UNICEF

Příspěvky všech, kteří u nás nakoupili, jsme v pondělí přepočítali na magistrátu města Zlín. Bylo to bez pár korun 28 000!

Děkujeme všem, kteří neváhali otevřít peněženku a přispět na dobrou věc. Kromě všech těch, které neznáme jmény, si u nás nakoupila třeba Aňa Geislerová, modelka Pavlína Němcová, herečka Simona Babčáková nebo herec Ondřej Pavelka.

Peníze poputují na očkovací vakcíny pro africké děti.

Pečení pro UNICEF

DĚKUJEME VŠEM!

A kdo by měl chuť, čas a náladu pomáhat, tak podobnou akci může uspořádat v každém městě. Zkontaktujte UNICEF, a tam vám rádi pomůžou a poradí.

Více fotek z této akce najdete TADY.

Reklama